چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

سرپرست شهرداری منطقه چهار قزوین خبر داد؛

در شهریور ماه؛ تعداد 25 پروانه ساختمانی در شهرداری منطقه چهار صادر شد

سرپرست شهرداری منطقه چهار گقت: طی یک ماه اخیر تعداد 25پروانه ساختمانی،558 مورد ثبت درخواست،تعداد 247 پاسخ استعلام و 8فقره صدور پایان کار در این منطقه صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار قزوین؛ داریوش قاسمی سرپرست این منطقه با اشاره به عملکرد واحد شهرسازی در ماه اخیر اظهار کرد: به منظور رعایت دقیق اصول شهرسازی و انجام ضوابط ساخت و ساز ساختمان‌ های مقاوم و ایمن درسطح شهر، طی یک ماه گذشته تعداد 25مورد پروانه ساختمانی در منطقه چهار انجام شده است.

وی گفت: تعداد 9 مورد پروانه احداث بنا، 15 فقره دستور تهیه نقشه،۲ مورد اصلاحیه پروانه، تعداد 6 مجوز تجدید بنا و 8 مورد صدور پایان کار توسط واحد شهرسازی این منطقه صادر شده است.

سرپرست شهرداری منطقه چهار تصریح کرد: تعداد 247 مورد استعلام، اعم از پاسخ به ادارات،بانکها،اصناف،تمدید استعلام،"شهروند سپاری_استعلام الکترونیک"،"شهروند سپاری _نقل و انتقال" و سرقفلی صادر و نیز تعداد 20 پرونده تخلفات ساختمانی توسط کارشناسان شهرسازی در کمیسیون ماده صد رسیدگی شده است.

قاسمی در پایان در خصوص مراحل اداری پاسخ به استعلامات گفت: شهروندان به منظور سـيـر مـراحل اداري متناسب با استعلاماتي كه از نهادها و ادارات دولتي يا غير دولتي يا دفاتر اسناد رسمي به شهرداري ها مراجعه می کنند.( اعم از استعلام دفاتر اسناد رسمي جهت نقل و انتقال، استعلام ادارات بــرق، آب، گـاز و مـخـابـرات) که جـهـت انــشــعـــابـــات پـــرونـــده مـخـصـوص جـهـت هـر يـك تهيه و پس از كـارشناسي و اخذ عوارض مربوطه، جوابيه استعلام تهيه و تحويل متقاضي و يا به ادارات ذيربط ارسال مي شود.

تصاویر مرتبط