چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

سرپرست شهرداری منطقه چهار:

در ماه گذشته 17 پروانه ساختمانی در منطقه چهار قزوین صادر شد

سرپرست شهرداری منطقه چهار قزوین از صدور 17پروانه ساختمانی،806 مورد ثبت درخواست،تعداد 279 پاسخ استعلام و 13فقره صدور پایان کار طی یکماه اخیر در منطقه چهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار قزوین داریوش قاسمی، سرپرست این منطقه با اشاره به عملکرد واحد شهرسازی در ماه گذشته اظهار کرد: به منظور رعایت دقیق اصول شهرسازی و انجام ضوابط ساخت و ساز ساختمان‌ های مقاوم و ایمن درسطح شهر، طی یک ماه تعداد 17مورد پروانه ساختمانی در منطقه چهار صادر شده است.

 

وی افزود: طی ماه گذشته تعداد ۱۰ مورد پروانه احداث بنا، ۵ فقره دستور تهیه نقشه،۲ مورد اصلاحیه پروانه، تعداد ۳ مجوز تجدید بنا و ۱۳ مورد صدور پایان کار توسط واحد شهرسازی این منطقه صادرشده است.

 

سرپرست شهرداری منطقه چهار تصریح کرد: تعداد ۲۷۹ مورد استعلام، اعم از پاسخ به ادارات،بانکها،اصناف،تمدید استعلام،"شهروند سپاری_استعلام الکترونیک"،"شهروند سپاری _نقل و انتقال" و سرقفلی صادر و نیز تعداد ۲۵ پرونده تخلفات ساختمانی توسط کارشناسان شهرسازی در کمیسیون ماده صد رسیدگی شده است.

 

قاسمی در پایان در خصوص نقش واحد شهرسازی در رعایت اصول شهرسازی،گفت: واحد شهرسازی با انجام تعیین خط مشی برنامه های کلی شهر به منظور تهیه طرح های شهرسازی با توجه به احتیاجات فعلی و آتی شهر و نیز تدوین ضوابط و دستورالعمل ها در خصوص هماهنگی امور مربوط به ساخت و سازهای شهری و نظارت بر اجرای طرح های شهرسازی را عهده دار است و با سیاستگذاری در امور تخصصی شهرسازی، نقش مهمی را در زمینه راهنمایی و مشاوره فنی به متقاضیان ساخت مسکن در سطح منطقه ایفا می‌کند.

تصاویر مرتبط