یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۱

با هدف ساماندهی و افزایش بهره‌وری؛

هشتمین جلسه راهبردی مجتمع پردازش پسماند شهرداری قزوین برگزار شد

هشتمین جلسه راهبردی مجتمع پردازش پسماند شهرداری قزوین با هدف ساماندهی وضعیت، رفع مشکلات موجود و افزایش بهره‌وری مجتمع محمدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ هشتمین جلسه راهبردی مجتمع پردازش پسماند شهرداری قزوین با هدف ساماندهی وضعیت، رفع مشکلات موجود و افزایش بهره‌وری مجتمع محمدآباد با حضور با حضور فرمانی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر، کاظمی معاون خدمات شهری، عمویی رئیس سازمان مدیریت پسماند و مدیران و کارشناسان مرتبط در محل مجتمع محمدآباد برگزار شد.

در این جلسه اعضا ضمن بررسی وضعیت و نیازهای موجود، اقدامات آتی مورد نیاز در خصوص تأمین اعتبار و افزایش بهره‌وری مجتمع را در دستور کار قرار دادند.

پیگیری و تعیین تکلیف تسهیلات 15میلیارد تومانی صندوق ملی محیط زیست، پیگیری جذب اعتبارات دولتی(اعتبار در نظر گرفته شده از محل تبصره 6 و دستور وزیر کشور در سفر ریاست جمهوری به قزوین)، پیگیری و تعیین تکلیف جذب سرمایه‌گذار برای مجتمع و پیگیری تعدیل اجاره‌بهای زمین مجتمع از مهم‌ترین تصمیمات گرفته‌شده در این جلسه برای تأمین اعتبار و کاهش هزینه‌های مجتمع پردازش پسماند بود.

از دیگر مصوبات هشتمین جلسه راهبردی مجتمع پردازش پسماند شهرداری می‌توان به برگزاری مناقصه جذب پیمانکار برای جمع‌آوری زباله‌های بیومکانیکال و تعیین تکلیف زمین باقی‌مانده بیومکانیکال در اراضی ملی و نیز برگزاری مناقصه جذب پیمانکار برای بهره‌برداری از خطوط پردازش (پردازش و هوادهی مواد آلی و انتقال زباله‌های بازیافت‌ناپذیر به لندفیل و...) و جذب پیمانکار برای دفن زباله‌ها در لندفیل اشاره کرد.

تجهیز کارگاه و تحویل زمین به پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی فنس‌کشی مجتمع، احداث ساختمان اداری مجتمع، پیگیری ساخت خط پردازش 250 تنی جدید، پیگیری احداث لاگون جدید و پاکسازی محوطه مجتمع از زباله‌های پراکنده شده (بر حسب نیاز) نیز بخشی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین مقرر شد سازمان مدیریت پسماند بر اورهال (بازآماد و به‌روزسانی) خطوط پردازش نظارت مستمر داشته باشد و گزارش پیشرفت کار را هر 15 روز به معاونت خدمات شهری ارائه دهد.

گفتنی است؛ مدیریت مجتمع پردازش و دفع پسماند محمدآباد از ابتدای آذرماه سال 99 با مصوبه کارگروه مدیریت پسماند استان به شهرداری قزوین واگذار شده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط