شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

به منظور کنترل و هدایت آب‌های سطحی؛

راهکارهای رفع آب‌گرفتگی خیابان طالقانی بررسی شد

به‌منظور پیشگیری از آب‌گرفتگی و کنترل و هدایت آب‌های سطحی ناشی از بارش باران‌های شدید در خیابان طالقانی، حدفاصل سه‌راه خیام تا پل طالقانی، راهکارهای رفع آب‌گرفتگی این خیابان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ به‌منظور پیشگیری از آبگرفتگی و کنترل و هدایت آب‌های سطحی ناشی از بارش باران‌های شدید در خیابان طالقانی، حدفاصل سه‌راه خیام تا پل طالقانی، راهکارهای رفع آب‌گرفتگی این خیابان در جلسه‌ای با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط بررسی شد.

در این جلسه که با حضور فرمانی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین، کاظمی معاون خدمات شهری، عمویی، رئیس سازمان مدیریت پسماند و مدیران این سازمان، آقاجانی معاون عمرانی منطقه یک شهرداری و مشاور و نماینده سازمان خدمات طراحی در سالن جلسات معاونت خدمات شهری برگزار شد، راهکارهای کارشناسی لازم برای بهبود و اصلاح شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی و رفع آب‌گرفتگی خیابان طالقانی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

نقشه‌برداری از وضعیت لوله‌گذاری و وضعیت موجود انتقال آب‌های سطحی خیابان طالقانی، حدفاصل کوچه مرندی تا پل طالقانی و لوله‌گذاری این مسیر بر اساس طرح سازمان خدمات طراحی شهرداری از جمله مصوبات این جلسه بود.

به‌منظور بهبود جذب آب باران در شبکه‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی نیز مقرر شد افزایش لایروبی نهرها و کانال‌ها و اصلاح دریچه‌های جذب آب‌های سطحی در محدوده خیابان طالقانی در دستور کار سازمان مدیریت پسماندها قرار گیرد.

همچنین بر اساس مصوبات جلسه مذکور مقرر شد سازمان مدیریت پسماندها پیگیری‌های قانونی لازم را برای اختصاص دو درصد از بودجه عمرانی به عملیات ترمیم و اصلاح شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی خیابان طالقانی، حدفاصل سه‌راه خیام تا پل طالقانی انجام دهد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط