سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۷

با صدور پیامی؛

معاون شهردار قزوین روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت

معاون برنامه‌ريزی و توسعه سرمايه انسانی شهرداری قزوين در پيامی فرارسيدن روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به همكاران مجموعه مديريت شهری قزوين تبريك گفت.

به‌گزارش روابط عمومي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين؛ سید حامد موسوی، معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين در پيامي فرارسيدن بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه، روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به همكاران خدوم مجموعه مديريت شهري قزوين تبريك گفت.

در اين پيام آمده است: بدون تردید اطلاع‌رسانی دقیق و مؤثر خدمات دستگاه‌ها در ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم بین مدیران، کارکنان و ارباب‌رجوعان از جایگاه مهمی برخوردار بوده و روابط عمومی به‌عنوان یک نهاد نظام‌مند با برنامه‌ریزی‌های سنجیده و حساب‌شده و عمل به نقش محوری خود می‌تواند با معرفی برنامه‌ها و دریافت بازخوردهای حاصله از مخاطبان در تقویت و اصلاح فرآیند‌ها و ایجاد پیوند بین درون و برون دستگاه نقش مهم خود را ایفا نموده و در توسعه نظام ارتباطی جامعه مؤثر واقع گردد.

امروزه روابط عمومی تنها یک واحد کوچک تشریفاتی و اجرایی نیست، بلکه نقش مشورتی و مدیریتی در ارتقاء و پیشرفت سازمان ایفا می‌کند و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی در جامعه و افکار عمومی منعکس نمی‌شود؛ روابط عمومی‌ها به‌عنوان یکی از ارکان مهم و تأثیرگذار در امر اطلاع‌رسانی و توسعه آگاهی، فضایی سالم برای ارتباطات اثربخش بین مخاطبان و سازمان‌ها را فراهم و با ایجاد تفاهم و تعامل میان آن‌ها نقش کلیدی ایفاء می‌کنند.

نام‌گذاری روز ارتباطات و روابط عمومی که به‌مثابه آینه تمام‌نمای انتظارت و مطالبات مردم از سازمان‌ها و نهادها عمل می‌کنند، بیانگر اهمیت روزافزون شبکه‌های ارتباطی در دنیای پیچیده امروز است. بر این اساس، این روز فرصتی مغتنم برای بازبینی هوشمندانه و منصفانه راه‌های طی شده در جهت تعامل و تأمین دانش اجتماعی و نیز ترسیم و تبیین افق‌ها و چشم‌اندازهای روشن برای فردای بهتر است.

روابط عمومی به‌عنوان رکن اساسی نظام ارتباطی و اطلاع‌رسانی نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش آگاهی‌های آحاد جامعه، فرهنگ‌سازی و تنویر افکار عمومی برعهده دارد؛ این مجموعه با تلاشی هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده مخاطبان سازمان را به هم پیوند می‌دهد تا با ایجاد تفاهم، اعتماد متقابل و اثربخش در تحقق اهداف عالی انسانی گام بردارند.

نام‌گذاری روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی اهمیت و جایگاه آن را به عنوان هنر هشتم و ابزاری مدیریتی برای فعالیت‌های حرفه‌ای در عصر ارتباطات دوچندان نموده است؛ بدون تردید اطلاع‌رسانی دقیق و مؤثر خدمات دستگاه‌ها مرهون تلاش‌های ارزشمند کارگزارانی است که با تدبیر و امید نسبت به روشنگری جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند، چراکه روابط عمومی هنر و علم اجتماعی است که درون و برون سازمان را به هم پیوند داده و نقش مؤثری در توسعه نظام ارتباطی جامعه دارند.

توسعه، پیشرفت و اعتلای میهن عزیزمان مرهون تلاش و مجاهدت افرادی است که با اخلاص و تعهد تمامی توان خود را در طبق اخلاص می‌نهند؛ افرادی که خدمت به مردم را موجبات عزت و سربلندی خود می‌دانند و همواره کسب رضای پروردگار را سرلوحه زندگی و کار خویش قرار داده‌اند. در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نام‌گذاری شده است، مدیران و کارشناسان روابط عمومی به‌عنوان قشری متعهد و زحمتکش در تحقق این شعار نقش بی‌بدیل دارند.

این‌جانب 27 اردیبهشت‌ماه مصادف با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به تمامی همکاران خلاق، خدوم، متعهد و پرتلاش عرصه ارتباطات و اطلاع‌رسانی شهرداری قزوین که با بهره‌گیری از احساس مسئولانه، وظیفه‌شناسی ارزشمند و تخصّص و تجربه در حوزه‌ مدیریت شهری و توسعه و پیشرفت کهن شهر قزوین تأثیرگذار بوده‌اند، تبریک عرض نموده و از درگاه احدیت برای ایشان شادکامی و سلامتی توأم با خوشبختی و نیک‌روزی در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر ‌(عج) مسألت می‌دارم.

 

سید حامد موسوی

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري قزوين

 

پایان پیام

تصاویر مرتبط