یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

مدیر منطقه 2 شهرداری قزوین:

خانه تئاتر قزوین تا پایان امسال بهره‌برداری می‌شود

مدیر منطقه دو شهرداری قزوین گفت: ساختمان خانه تئاتر شهر قزوین با 81 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال 1401 به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ سلیمان بهرامی در برنامه تور رسانه‌ای بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری قزوین اظهار کرد: خانه تئاتر شهر، از پروژه‌های حائز اهمیت منطقه 2 و دارای 81 درصد پیشرفت فیزیکی است که پس از بهره‌برداری بخشی از دغدغه‌های هنرمندان شهر را رفع می‌کند.

او با بیان اینکه ساخت این پروژه از سال 97 کلید خورده است، افزود: خانه تئاتر به دلیل استفاده از متریال و طراحی خاصی که دارد به یکی از پروژه‌های برجسته و نامدار شهر تبدیل می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این مجموعه، در مساحتی بالغ بر ۳ هزار مترمربع و در دو طبقه با ظرفیت 222 نفر در دو فضای روباز و مسقف بنا شده است.

بهرامی تصریح کرد: سالن مخصوص نمایش های عروسکی، سالن بلک باکس، سالن اصلی تئائر، اتاق گریم، سالن انتظار، اتاق مدیریت، فضای اداری، کافی شاپ و گالری از فضاهای موجود در این مجموعه است که در اختیار هنرمندان و هنردوستان قزوینی قرار می‌گیرد.

او همچنین در خصوص متریال به کار رفته در نمای این پروژه گفت: در طراحی نمای این فضا از ۱۳۰ هزار قطعه آجر خشک به صورت پازل استفاده می شود که نماد معماری اسلامی و ایرانی است.

مدیر منطقه 2 شهرداری ادامه داد: این ساختمان از لحاظ منظر و چشم انداز شهری نیز در موقعیت مکانی مناسبی جایگذاری شده و داخل ساختمان دید زیبایی به فضای بوستان ملت دارد که مراجعه کنندگان می‌توانند از آن بهره ببرند.

بهرامی به میزان اعتبار مورد نیاز این پروژه اشاره کرد و افزود: برای خانه تئاتر شهر قزوین دو قرارداد ۵ و ۸ میلیارد تومانی منعقد شده بود اما با توجه به افزایش قیمت ها ممکن است تا زمان بهره برداری آن 20 تا 30 درصد به میزان اعتبارات آن اضافه شود.

او خاطرنشان کرد: چشم انداز ما برای بهره برداری این پروژه در خوشبینانه‌ترین حالت تا 6 ماه آینده است اما با تاکید شهردار این پروژه عمرانی تا پایان سال 1401 به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

این مسئول تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از مهمترین دغدغه شهرداری و شورای شهر قزوین است و این نکته در پروژه های دولتی قابل ذکر است که کار پروژه‌ها با تخصیص اعتبار پیش می‌رود و برای پیشبرد هر پروژه‌ای باید خودش کسب درآمد کند که همین موضوع ممکن است روند اتمام پروژه را طولانی کند.

بهرامی اضافه کرد: برای احداث این پروژه از ظرفیت مشاوره‌ای هنرمندان قزوینی استفاده و سعی شده به گونه ای طراحی شود که مورد استفاده مطلوب آنها قرار گیرد.

در ادامه این برنامه، اصحاب رسانه از بخش‌های مختلف روند اجرای این پروژه بازدید کردند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط