یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱

سرپرست معاونت عملیاتی آتش‌نشانی شهرداری قزوین خبر داد؛

انجام 46 مورد رفع آبگرفتگی و بازدید ایمنی در قزوین

سرپرست معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین از انجام 46 مورد رفع آبگرفتگی و بازدید ایمنی توسط نیروهای این سازمان در بارندگی روز گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ رضا خسروبیگی اظهار کرد: به دنبال بارش شدید عصر دیروز، نیروهای این سازمان در 46 مورد رفع آبگرفتگی و بازدید ایمنی حضور یافتند که بیشتر آنها مربوط به منازل و مغازه در خیابان‌های منتهی به بوعلی، خیام، عارف، سعدی، شهرداری و امام خمینی(ره) و کوچه شیشه‌گرها بود.

او ادامه داد: روز گذشته در این خصوص حدود 800 تماس با سامانه 125 توسط شهروندان صورت گرفت و تعداد 20 دستگاه انواع خودروهای عملیاتی به همراه 50 نفر از ماموران آتش‌نشانی با استفاده از پمپ‌های ویژه آبکشی و تجهیزات نسبت به امدادرسانی به شهروندان و تخلیه آب منازل و مغازه‌ها و رفع آبگیری معابر و گذرگاه‌ها اقدام کردند.

این مسئول اضافه کرد: در کنار رفع آبگرفتگی و امداد به مردم، آتش‌نشانان این سازمان در 24 ساعت گذشته در 7 عملیات دیگر نیز شرکت کردند.

سرپرست معاونت عملیاتی سازمان آتش‌نشانی قزوین با اشاره با بارش‌های بهاری، بازدید از چاه‌ها به ویژه منازل بافت فرسوده شهر را ضروری دانست و افزود: چاه‌ها در بافت فرسوده بستر مناسبی ندارند و زیرسازی نامناسب سبب می‌شود که خاک اطراف چاه با بارندگی به داخل چاه ریزش کند و حادثه به بار آید.

خسروبیگی ادامه داد: فرسودگی این زیرساخت‌ها و شکستن لوله‌ها، تخریب گلدانی چاه، نشست زمین و افکن چاه‌ها، بافت فرسوده شهری را تهدید می‌کند و ممکن است خسارات سنگین جانی و مالی به بار آورد.

او با بیان اینکه چاه‌ها باید هرچند وقت یکبار بازدید شود و عدم رسیدگی و تخلیه به موقع می‌تواند حادثه‌ساز شود، تاکید کرد: بازدید از چاه‌های فاضلاب باید توسط افراد ذی‌صلاح و متخصص انجام شود و با توجه به بارندگی‌های اخیر، شهروندان باید هر چه سریع‌تر نسبت به بازدید از چاه‌های دفع فاضلاب منازل خود و در صورت نیاز ترمیم آن اقدام کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط