سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۶

جهانگیری خبر داد

تخریب تابلوها و علایم ترافیکی سطح شهر قزوین در آخرین روزهای سال گذشته/ وارد آمدن خسارت پانصد میلیون تومان به مجموعه مدیریت شهری

سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: در آخرین روزهای سال گذشته و به ویژه شب چهارشنبه سوری با سهل انگاری شهروندان بخش قابل توجهی از تابلوهای راهنمای مسیر و علایم ترافیکی سطح شهر تخریب شده و خسارت پانصد میلیون تومانی به مجموعه مدیریت شهری وارد آمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ هر ساله در آخرین روزهای سال که مراسم چهارشنبه سوری برگزار می شود برخی از شهروندان سهل انگار و بی توجه به قوانین اقدام به تخریب تابلوهای راهنمای مسیر و سایر تجهیزات ترافیکی موجود در سطح شهر می کنند.
با توجه به اینکه شهر قزوین در مسیر ارتباطی سایر شهرها و استان های کشور قرار دارد و این نکته که میزان گردشگرپذیری و موقعیت ارتباطی یک شهر نقش به سزایی در نصب تابلوهای راهنمای مسیر دارد، شاهد تعداد بیشتری از تابلوهای راهنمای مسیر در شهر قزوین هستیم.
در این میان برخی از شهروندان بدون توجه به این موضوع مهم به بهانه جشن چهارشنبه سوری اقدام به تخریب تابلوها و تجهیزات ترافیکی کرده و خسارات هنگفتی به مجموعه مدیریت شهری وارد می کنند.
سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین در این خصوص گفت: متأسفانه بخشی از تابلوهای راهنمای مسیر در چهارشنبه سوری تخریب می شود و خسارت زیادی به مجموعه مدیریت شهری وارد می کند.
وی افزود: با توجه به اینکه شبرنگ به کار رفته در تابلوها و تجهیزات ترافیکی هزینه بر است، متأسفانه هرساله به علت تخریب تابلوهای راهنمای مسیر در چهارشنبه سوری عمر تابلوهای راهنمای مسیر کاهش می یابد و تعداد زیادی از  این تابلوها به علت هیجانات کاذب نظیر پرتاب مواد محترقه تخریب می شوند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به هدف از نصب تجهیزات ترافیکی در سطح شهر عنوان کرد:هدف از نصب تابلوها و علائم ترافیکی ارتقاء سطح ایمنی به ویژه برای عابران پیاده، روان سازی ترافیک، کمک به رفع گره های ترافیکی، توجه ویژه به مناطق پر جمعیت و پر تردد است.
جهانگیری تصریح کرد: نصب تابلوهای موجود در معابر بر اساس نیاز سنجی و مطالعه موقعیت مکانی صورت گرفته است.
وی گفت: فقدان وجود برخی تابلوها باعث کاهش تسلط و دید رانندگان و اغلب رانندگان ناآشنا به معبر شده و با ناایمن شدن معابر موجب خطرات جبران ناپذیری می شود و حتی می تواند جان انسان ها را به خطر اندازد.

 

تصاویر مرتبط