پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۶

همزمان با میلاد با سعادت منجی عالم بشریت؛

13 پروژه شهری به مرحله بهره برداری رسید

12 طرح عمرانی ، حمل و نقل و خدمات شهری، شهرداری قزوین با اعتبار 39 میلیار و 600 میلیون تومان اعتبار افتتاح شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ به مناسبت میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمام(عج) و همزمان با گرامیداشت روز شهردار، ظهر پنجشنبه در مراسمی با حضور مهدی صباغی شهردار قزوین، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از شهروندان 12 طرح عمرانی،حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری شهرداری قزوین افتتاح شد.


این طرح ها شامل آماده سازی میدان آزادی(سبزه میدان)، پیاده رو سازی بلاغی، لوله گذاری انتقال آب، رونمایی از تجهیزات انفرادی آتش نشانان، نرم افزارهای مخابراتی، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تاکسیرانی و چند طرح عمرانی دیگر است که با 39 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسیده است.


شهردار قزوین در این مراسم ضمن تبریک و تهنیت ولادت حضرت مهدی(عج)، گفت: روزی که بر مسند شهرداری نشستیم به مردم قول داده بودیم تا پایان ۱۴۰۱ به هر ترتیب ممکن تمام پروژه‌های نیمه تمام شهرداری را به سرانجام برسانیم و تا امروز در بهره برداری از بزرگترین پروژه ها به فضل خدا بسیار موفق عمل کرده ایم.


وی افزود: پروژه نسیم شمال را در کمتر از ۳ ماه به بهره برداری رساندیم و پروژه سبزه میدان را که باعث یک گره ترافیکی در مرکز شهر شده بود، در کمتر از ۶ ماه تکمیل کرده و به بهره برداری رساندیم.


شهردار قزوین با اشاره به اینکه امروز در کنار افتتاح میدان آزادی از ۱۲ پروژه شاخص دیگر شهرداری بهره برداری خواهیم کرد، اظهار کرد: تمام این پروژه ها در راستای خدمت رسانی به مردم است.


وی افزود: دیروز روز شهادت شهید مهدی باکری بود؛ آنچه که در خاطرات این شهید به دست می آید تجلی بندگی، اخلاص و خدمت است. باید نخ تسبیح  تمام کارهایی که در حال انجام است را بتوان جوهره خدمت و نوکری مردم دانست.


صباغی ادامه داد: همه این افتتاح ها نمی تواند گوشه ای از بزرگی و عظمت مردم قزوین را پوشش دهد.  ۶.۵ ماه از فعالیت ما در شهرداری می‌گذرد و در این مدت تحول در روح و کالبد شهر و تغییر نرم افزاری و سخت افزاری در شهر  را توأمان دنبال می کنیم.


شهردار قزوین با بیان اینکه حرکت و پیشرفت همزمان در مسیر این پروژه‌ها در یک بازه زمانی مشخص امکانی را فراهم می کند که شهر ما چشم نواز باشد و مردم مان آرامش، سلامت و نشاط داشته باشند، گفت: ضمن اینکه کمک می‌کند مردم در حوزه معیشت و اقتصاد نیز  به یک توانمندی و پایداری رسیده باشند و در حوزه فرهنگی و  اجتماعی هم در یک نقطه مناسبی قرار گرفته باشند.


شهردار قزوین عنوان کرد: یکی از این وجوه حمل و نقل شهری است که شامل سه مقوله اتوبوس، تاکسی و مسائل ترافیکی است. ناظر به این سه موضوع امروز ۵ پروژه بزرگ مقیاس در این رابطه شامل بازسازی ۱۱دستگاه  ناوگان اتوبوسرانی، سامانه جامع حمل و نقل، نصب ۱۷ دستگاه نظارتی، نوسازی۱۵۰ دستگاه  ناوگان تاکسیرانی و جمع آوری اسقاط ۱۱۰ تاکسی فرسوده را افتتاح می کنیم.
وی اضافه کرد: در قزوین تعداد 82 طرح تیمه تمام عمرانی و خدمات شهری داریم که تکمیل آنها می تواند در سرنوشت این شهر بسیار تاثیرگذار باشد و موجب تحول شود لذا عزم جدی داریم با منابع مالی موجود تکمیل آنها را در اولویت قرار دهیم.


شهردار قزوین بیان کرد: طرح سبزه میدان( میدان آزادی) از طرح های مهمی است که در محدوده دولتخانه صفوی و مرکز شهر قرار دارد و می تواند در روان سازی تردد مردم در مرکز شهر بسیار موثر باشد لذا علیرغم این که بخشی از مراحل تکمیل آن باقیمانده بود برای این که در تردد مسافران نوروزی و شهروندان خللی ایجاد نشود از رئیس سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری خواستیم بسرعت آن را آماده بهره برداری کند تا در ایام نوروز فضای مناسبی برای استفاده مردم مهیا شود.

وی گفت: البته این طرح هنوز تکمیل نشده اما قابل استفاده است و تاکید کرده ایم مراحل پایانی آن نیز در اولویت باشد و بسرعت به سرانجام برسد.


صباغی در ادامه پایان با اشاره به جایگاه شهدا گفت: آنچه امروز در این کشور داریم مرهون خون  شهداست و تاکید جدی داریم تصاویر 81 فرمانده شهید در مناطق مختلف شهری نصب شود تا یاد این بزرگواران در ایام نوروز در اذهان باقی بماند.

تصاویر مرتبط