سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۲/۰۳

فدائی‌فر:

کنترل نقشه‌های معماری شهر قزوین الکترونیکی شد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: با توجه به پیگیری‌های مدیریت نظارت بر ساخت و سازهای معاونت شهرسازی و معماری، روند سیستمی شدن دریافت و کنترل نقشه های ساختمانی به مرحله اجرا رسید .

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ فدائی‌فر افزود: در همین راستا نشست مشترکی  بین مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت و سازها، مدیریت تدوین مقررات و ضوابط، سازمان فاوا، مسئولان روابط عمومی و انفورماتیک مناطق با محوریت هماهنگی های لازم بین واحدهای مرتبط برگزار شد تا کنترل نقشه های معماری به صورت الکترونیکی اجرایی شد.

وی بیان کرد: در همین راستا دفاتر طراحی پس از صدور دستور تهیه نقشه و انتخاب دفتر طراحی توسط مالک می توانند با مراجعه به سایت www.Qazvin.ir نقشه های معماری را درپرتال مورد نظر بارگذاری و به صورت الکترونیکی جهت کنترل و تایید به شهرداری ارسال کنند.

 این مقام مسئول اضافه کرد: الکترونیکی شدن روند کنترل نقشه و معیارهای مناطق سه‌گانه شهرداری قزوین در راستای حذف حضور فیزیکی و بهبود عملکرد کنترل و افزایش نظارت و کاهش خطا و تحقق دولت الکترونیک انجام می‌شود.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین افزود: کنترل نقشه های معماری به صورت سیسمتی باعث تسهیل کار، کاهش رفت و آمد مالکان و هزینه ها، تسریع در صدور پروانه های ساختمانی شده و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و کمک به محیط زیست، کنترل دقيق مدارک، کنترل سوابق، جلوگیری از جعل اسناد و حفظ یکپارچگی مستندات هنگام تغییرات و اصلاحات نقشه‌ها را به همراه دارد.

 

تصاویر مرتبط