چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۷

اللهیاری،رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین:

قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران نیازمند فضایی مجهز و نگارخانه حرفه ای است

اللهیاری،رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین گفت:کهن شهر تاریخی قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران نیازمند فضایی مجهز و نگارخانه حرفه ای است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛قاسم اللهیاری در محفل "روشنای سخن" ویژه برنامه " نگارش کلام منیر حضرت امیرالمومنین علی (ع)" که در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد، گفت: قزوین درحالی عنوان پایتخت خوشنویسی ایران را به یدک می کشد که از فقدان زیرساخت های لازم و مناسب در شان و جایگاه والای هنر اصیل خوشنویسی و خوشنویسان بنام در رنج است.

وی افزود: شهر قزوین نیازمند فضایی است که دارای موزه خوشنویسی، سالن های گالری، مراکز آموزشی و تربیت نیروی جوان و ...  باشد تا در کنار استادان بنام خوشنویسی بتوانیم عنوان ارزشمند پایتخت خوشنویسی ایران را برای قزوین حفظ کنیم.

اللهیاری بیان کرد: آثار فاخر زیادی توسط هنرمندان خوشنویسی تولید می شود، ولی چرا نمی توان این آثار ارزشمند را به فروش برسانیم؟ این مهم یکی از دغدغه های هنرمندان است.

وی اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری قزوین در راستای رونق اقتصاد هنر، آماده است تا در حوزه اطلاع رسانی و معرفی آثار هنرمندان به آنان کمک کند.

اللهیاری در خاتمه گفت: همچنین تلاش کردیم در حوزه حمایت از انجمن های هنری به ویژه دوسالانه خوشنویسی حمایت های لازم را از این انجمن ها داشته باشیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط