یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۴

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین:

رانندگان درون‌شهری جدیدالورود نیازمند برخورداری از بیمه هستند

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین خواستار پیگیری مسئولان بالادست برای بیمه رانندگان درون‌شهری جدیدالورود شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ شیما زرآبادی‌پور اظهار کرد: رانندگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری به واسطه نوع حرفه خود و خدماتی که ارائه می‌دهند، بیش از سایر مشاغل در معرض آسیب‌های جسمی و روانی قرار دارند؛ بنابر این زودتر از سایر قشرها توان کار و فعالیت خود را از دست می‌دهند یا با ناراحتی‌هایی همچون کمردرد و... ناشی از رانندگی‌های طولانی‌مدت یا حتی تصادف و حوادثی از این قبیل مواجه می‌شوند.

او با بیان اینکه علی‌رغم تلاش‌های شبانه‌روزی رانندگان درون‌شهری، درآمد این قشر تامین‌کننده هزینه‌های جاری و روزمره زندگی آنان نیست، ادامه داد: هزینه‌های بالای درمانی و مشکلات دوران بیکاری ناشی از کارافتادگی، بیماری و شرایطی همچون شیوع کرونا بر دغدغه این قشر افزوده است.

این مسئول تصریح کرد: در سال‌های گذشته مجلس شورای اسلامی در یک مرحله با هدف جبران بخشی از هزینه‌های سربار رانندگان حمل‌ونقل درون و برون‌شهری، قانون هدفمندی یارانه‌ها، دولت را مکلف کرده است از محل هدفمندسازی یارانه‌ها، 50 درصد از سهم رانندگان را در طرح بیمه رانندگان به عنوان یارانه پرداخت کند.

زرآبادی‌پور خاطرنشان کرد: با این حال و با وجود تخصیص اعتبار از بودجه سال 98 کل کشور، رانندگان جدیدالورود حمل‌ونقل درون‌شهری تاکنون موفق نشده‌اند زیر چتر حمایتی بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

او بیان کرد: در شرایط شیوع کرونا، مشکل فقدان بیمه برای این دسته از رانندگان نمود بیشتری پیدا کرده و نارضایتی ناشی از این مشکل، به عنوان یکی از پرچالش‌ترین موضوعات حوزه حمل‌ونقل مطرح است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از مسئولان ذی‌ربط از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان دولتی خواست در راستای تحقق عدالت اجتماعی و با هدف صیانت از حقوق رانندگان و حمایت از جامعه بزرگ حمل‌ونقل درون‌شهری نسبت به پیگیری موضوع یاد شده نگاه ویژه داشته باشند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط