سه‌شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۰۱

منتظري, مدير عامل سازمان آرامستان هاي شهرداري:

آرامستان هاي قزوين پاسخگوي نياز 10 ساله شهر است

سازمان آرامستان هاي شهرداري قزوين به شکل اماني اقدام به ايجاد قبور جديد در بهشت فاطمه و صدر کرده است، که با اين اقدام مجموع قبور جديدي که در آرامستان هاي شهر قزوين ايجاد شده به 20 هزار قطعه رسيده است.

 

 مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري قزوين گفت: گردش مالي اين سازمان در سال گذشته 15 ميليارد ريال بود، که اين ميزان در سال جاري به 25 ميليارد ريال رسيده است و اين امر نشان دهنده رشد 70 درصدي درآمدهاي اين  سازمان است.
منتظري در گفتگو با پيام شهر، ضمن اشاره به استقلال مالي سازمان آرامستان ها از شهرداري مرکز اظهار کرد: از مجموع 25 ميليارد ريال اعتبار اين سازمان در سال 90، حدود 15 ميليارد ريال آن صرف امور زير ساختي و عمراني و مابقي در امور جاري هزينه مي شود.
وي يکي از اقدامات سازمان آرامستان ها را که در سال 89 آغاز شده محوطه سازي در اطراف ساختمان معراج (ساختمان اداري سازمان ) اعلام کرد و گفت: با توجه به فضاي نامناسبي که در اطراف اين ساختمان وجود داشت، اقدام به ايجاد معابر، چيدمان مبلمان و فضاي سبز در اين مکان کرديم.
مديرعامل سازمان آرامستان ها ضمن اشاره به اينکه اين طرح با همکاري بخش خصوصي در دهه فجر به بهره برداري خواهد رسيد، اعتبار در نظر گرفته شده براي آن را چهار و نيم ميليارد ريال اعلام کرد.
منتظري ايجاد آرامستان خصوصي در ضلع شرقي آرامستان بهشت فاطمه را با اعتباري معادل دو ميليارد ريال از ديگر اقدامات صورت گرفته توسط اين سازمان در سال 90 برشمرد وگفت: اميدواريم با اجراي اين طرح بتوانيم فضاهاي خصوصي را براي افراد متقاضي در مجموعه بهشت فاطمه افزايش دهيم.
همچنين وي خاطر نشان کرد: سازمان آرامستان هاي شهرداري قزوين به شکل اماني اقدام به ايجاد قبور جديد در بهشت فاطمه و صدر کرده است، که با اين اقدام مجموع قبور جديدي که در آرامستان هاي شهر قزوين ايجاد شده به 20 هزار قطعه رسيده است.
مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري قزوين تصريح کرد: با اقدامات صورت گرفته توسط اين سازمان، چه در قالب آرامستان هاي خصوصي وچه فضاي آزاد، قادر هستيم تا 10 سال آينده پاسخگوي نيازها و توقعات متقاضيان در زمينه تحويل قبر باشيم.
منتظري با اشاره به کف سازي و اجراي تاسيسات بهشت صدر با اعتباري بالغ بر سه ميليارد ريال و همچنين راه اندازي تاسيسات روشنايي در اين مکان را از جمله ديگر طرح هاي اجرا شده توسط اين سازمان در سال جاري عنوان کرد.
وي شناسايي قبور متروکه را از ديگر اقدامات انجام شده در بهشت صدر اعلام کرد و گفت: در جريان اين عمليات تعداد زيادي از قبور متروکه که اطلاعاتي در مورد آنها وجود نداشت شناسايي شدند و ذخيره سازي قبور در زمين هاي متروكه واقع در محوطه اين آرامستان انجام شد.
 منتظري در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به بازسازي آرامستان بهشت صدر، از خانواده افرادي که در اين مکان مدفون هستند، خواست تا با ارايه مدارک لازم، اقدام به تعويض سنگ قبر درگذشتگان خود کنند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط