شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۳۰

خزائلي، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين:

احياء و مرمت منزل مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابي در دستور کار قرار دارد

احياء و مرمت بناهاي تاريخي حمام قجر، سعدالسلطنه و خيابان سپه از پروژه‌هاي شاخص سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين بوده است.

 

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين گفت: احياء و مرمت بناهاي تاريخي حمام قجر، سعدالسلطنه و خيابان سپه از پروژه‌هاي شاخص سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين بوده است و برنامه‌هاي بلندمدتي در احياء و مرمت بناهاي تاريخي در دستور کار قرار گرفته است.
 به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ علي‌رضا خزائلي که در برنامه تلويزيوني پيام شهر سخن مي‌گفت، افزود: احياء و مرمت بناهاي تاريخي مجموعه دولت‌خانه، بازارچه سپه و منزل مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابي در دستور کار اين مجموعه قرار دارد.
وي اضافه کرد: همچنين ساماندهي ترافيکي در محدوديت‌هاي تاريخي، بدنسازي برخي مکان‌ها مثل خيابان شهدا در دستور کار اين مجموعه قرار گرفته است.
خزائلي با اشاره به پروژه کف‌سازي خيابان سپه گفت: بافت تاريخي هيچ ارتباطي با خودرو ندارد و خيابان سپه به عنوان اولين خيابان ايران با قدمت 500سال در دنيا بي‌نظير است.
اين مسوول بيان کرد: حداقل سرعت در اين خيابان به دليل بافت تاريخي 30کيلومتر است و شهروندان با توجه به اهميت بافت تاريخي اين خيابان بايد ارزش اين خيابان را حفظ کنند و انتظار تردد با سرعت بالا در اين خيابان را نداشته باشند.
مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين ادامه داد: وي با اشاره به واگذاري غرفه‌هاي مجموعه تاريخي سراي سعدالسلطنه گفت: غرفه‌ها بر اساس کاربري‌هاي مصوب به صورت رهن و اجاره در سراي سعدالسلطنه واگذار مي‌شوند به طور مثال در راسته وزير با کاربري سوغات قزوين به شهروندان واگذار مي‌شود. 
وي اظهار کرد: مشارکت شهروندان در احياء و مرمت بناهاي تاريخي ضروري است و بدون مشارکت شهروندان نمي‌توان هيچ پيشرفتي در اين زمينه کرد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط