جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۰۵

رسیدگی به کار مردم از اولویت های مهم مجموعه مدیریت شهری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، رسیدگی به کار مردم را از اولویت های مهم مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: مدیریت شهری بر محور بازآفرینی عدالت و سلامت در شهر، بهبود آسیب‌های اجتماعی و بازگرداندن شادی و نشاط به مردم تلاش کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ آیت الله عابدینی، در نشست هم اندیشی مدیران و نمایندگان ادوار و معتمدین شهر با اشاره به لزوم الگوسازی قزوین به عنوان نمادشهر اسلامی گفت: باید شهری بسازیم که بشود به آن سوگند خورد به این معنا که‌این شهر و مردمی که در ان زندگی می کنند به درجه ای از ایمان و دینداری و سبک‌زندگی اسلامی برسند که شهر به نمادی از دینداری تبدیل شود و این کاری است که از عهده اندیشمندان شهر برمی‌آید.

وی با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به تشویق مسئولین به خدمتگزاری بیشتر برای مردم، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری، همه اتفاقات خوب و شاخصی که در جهت رضایتمندی مردم در شهرها اتفاق می افتد را شخصا رصد می کنند و هر کجا کار نیکی انجام می شود که شایسته تقدیر باشد به نوعی از آن حرکت تقدیر می کنند.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه اولین‌ نیاز هر شهری امنیت است و  ایجاد امنیت تکلیف حاکمان در برابر امت است، افزود: این امنیت شامل معانی فراوانی مثل آسایش آرامش رفاه سلامت و بهداشت است.در درجه بعدی معیشت مردم باید تامین شود باید تمام تلاشمان را به کار ببریم تا همه مردم طعم خوش رشد و بالندگی، رحمت و نعمت های خداوند را بچشند و از نعمت عدالت برخودار شوند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر لزوم همدلی همه آحاد مردم و مسئولین، گفت: همه مومنین و مومنات باید همدل باشند هر زمانی که رابطه اخوت و برادری ایمانی را تجربه می کنیم بهشت متجلی می‌شود وحدت و انسجام عمومی بسیار مهم است.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: مدیران ما باید علم و امانت داری را توامان داشته باشند و این باید به یکی از ویژگی های یک مسئول تبدیل شود یک مسئول باید دانش و علم اداره امور را داشته باشد باید تلاش کنیم تا مساجد را آباد کنیم مسجد آباد به معنای داشتن جامعه آباد است. وقتی مساجد آباد می شوند و رونق می گیرند بسیاری از نا به سامانی ها از بین‌ می‌رود و قلب مردم نیز آباد شده و این آبادی قلب باعث می‌شود خانه های مردم نیز آبادتر شوند.

امام جمعه قزوین در ادامه بیانات خود با اشاره به نیاز جامعه به تبعیت از ولایت، افزود:امروز ما باید ولایتمداری را سرلوحه تمام کارهایمان قرار دهیم و امت را جایگزین شهروند کنیم. امت از امام خود تبعیت می‌کند و آن‌وقتی امت هستیم که پشت ولایت باشیم. عزت و اقتدار امروز کشور ما محصول این است که امت پشت ولایت هستند.

آیت اله عابدینی در پایان تاکید کرد: امروز نیاز به تبیین و تعیین چشم اندازها داریم امید و اعتماد و نشاط مردمی محصول کار ماست و فراموش نکنیم که اگر همه تلاشمان را هم بکنیم اما مردم ناراضی و غمگین باشند ما باخته ایم.

 

تصاویر مرتبط