پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۴

احداث پروژه‌های فرهنگی و ورزشی گامی برای تحقق انسان‌محوری در منطقه یک شهرداری قزوین

اصغر بهنام زاده مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت : احداث و افتتاح پروژه های فرهنگی و ورزشی گامی برای تحقق انسان محوریی، ارتقا فرهنگ عمومی و تضمین سلامت عمومی است.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ بهنام زاده اظهارکرد: در شرایطی که توسعه معابر، پل‌ها، تقاطع‌های ریز و درشت و افزایش تعداد ساختمان‌های مرتفع از نگاه برخی، اقدامات شاخص عمرانی و توسعه‌ای محسوب می‌شود، مدیریت شهری در قزوین حرکتی آرام اما مستمر را در مسیر توجه به عناصر انسانی در این شهر را آغاز کرده است.

وی گفت: طی سالهای اخیر بخش اعظمی از طرح‌های تصویب و اجرا شده توسط شورا و شهرداری قزوین را پروژه‌هایی انسان محور تشکیل می‌دهد، پروژه‌هایی نظیر خانه های فرهنگ، سالن های ورزشی، پارک و بوستان، ، پیاده راه و ... اقداماتی که از توازن نسبتا مناسبی در قسمت‌های مختلف این منطقه برخوردار است.  

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین افزود:خانه های فرهنگ ناصرآباد ،چوبیندر و شهید منتظری، از پروژ ه های انسان محوری به شمار می‌رود که طی سالهای گذشته عملیات اجرایی آنها ، توسط شهرداری قزوین آغاز شده و خانه فرهنگ شهید محمد منتظری سال گذشته افتتاح و به بهره برداری رسید و خانه های فرهنگ نواحی منفصل دانش و ناصرآباد و چوبیندر و خیرآباد نیز در صورت تامین اعتبار ، در هفته شوراها در سال آینده آماده  بهره برداری خواهند شد.  

این مقام مسئول اضافه کرد: برای اجرای مسیر پیاده روی، زمین والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و محوطه ورزش صبحگاهی،در نظر است با هماهنگی شهردارمحترم قزوین و مساعدت اعضای محترم شورای اسلامی شهر، در محله کمتر توسعه یافته دباغان، یک قطعه زمین را به زمین ورزشی محله در کوچه داودی تبدیل کنیم. حرکتی که به حتم بر ارتقاء شاخص‌های تندرستی و سلامت محله دباغان  تاثیری فزاینده خواهد داشت.  

بهنام زاده گفت: رویکرد مجموعه مدیریت شهری در دوره جدید اجرای پروژه هایی در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است. 

بهنام زاده  ادامه داد: پروژه ورزشی، در حال احداث در منطقه یک عبارتند از: سالن های ورزشی خیابان نواب و ناحیه منفصل شهری مشعلدار است که سالن ورزشی نواب در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آماده بهره برداری و افتتاح خواهد شد، فاز یک سالن ورزشی مشعلدار اجرا شده و درصورت تامین اعتبار عملیات اجرایی فاز دوم آن نیز آغاز خواهد شد.

وی گفت: منطقه یک دارای ظرفیت غنی باغات سنتی و سابقه فرهنگی درخشان است که می تواند به ثروت و مایه افتخار این شهر تبدیل شود. امروز وظیفه ما و سایر دستگاه های متولی حفظ باغات سنتی قزوین به عنوان گنجینه عظیم زیست محیطی و ثروت عمومی است.     

بهنام زاده ، قزوین را دارای فرهنگ درخشان و سابقه تمدنی طولانی دانست و افزود: در مدیریت شهری معتقدیم که می توان این ظرفیت فرهنگی منطقه یک  را تعالی بخشید و از آن به عنوان فرصت جدید برای این شهر در عرصه های ملی و بین المللی استفاده کرد. از این رو اجرای  پروژه های فرهنگی همچون خانه های فرهنگ و اتمام عملیات عمرانی خانه های فرهنگ ناصرآباد و چوبیندرو جانمایی خانه های فرهنگ جدید در محلات کمتر توسعه یافته، نمود عملی این دیدگاه و آغاز مسیر است.     

او در پایان گفت: برای رشد و توسعه منطقه یک  باید در حوزه فرهنگی به زیرساخت‌ها و در حوزه نرم افزاری به رویکردها توجه داشته باشیم، از این رو طی سال جاری و سال آینده پروژه های فرهنگی متعددی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار به بهره برداری می رسد.  

تصاویر مرتبط