دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۹

جهانگیری عنوان کرد

افزایش آمار تصادفات کودکان علی رغم تعطیلی مدارس

سعیدجهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: در دو سال گذشته علی رغم تعطیلی مدارس شاهد افزایش آمار تصادفات کودکان بودیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ جهانگیری گفت: کودکان یکی از قربانیان تصادفات رانندگی هستند که به دلیل آسیب پذیر بودن اصولا آسیب های جدی تری در سوانح رانندگی می بینند.


وی عنوان کرد: در دو سال گذشته علی رغم تعطیلی مدارس شاهد افزایش آمار تصادفات کودکان بودیم که نکته قابل توجهی است.


مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: از جمله علل احتمالی این افزایش آمار می توان به حضور بیشتر کودکان در معابر و بی توجهی والدین نسبت به آموزش قوانین ترافیکی به کودکان اشاره کرد.


جهانگیری گفت: شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس موجب شد اگرچه کودکان برای حضور در کلاس های درس از خانه خارج نشوند اما آموزش های ترافیکی لازم را نیز دریافت نکردند و این امر موجب شد هنگام تردد در معابر سطح شهر دچار سوانح رانندگی شوند.


وی خاطرنشان کرد: براساس آمارها در سال های 98 نسبت به سالهای 94تا 97 در مجموع تصادف کودکان با خودرو 180 درصد افزایش داشته است اما در سال های ۹۹ نسبت به سالهای 94تا 97  که با کاهش آموزش قوانین ترافیکی به دلیل تعطیلی مدارس روبرو بودیم این آمار به حدود110درصد افزایش رسیده است.


مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد : در این راستا می طلبد که والدین عزیز اهتمام بیشتری نسبت به آموزش قوانین ترافیکی به فرزندان خود داشته باشند.


جهانگیری یادآور شد: همچنین سعی داریم از طریق هماهنگی با اداره کل آموزش و پرورش بستر لازم برای ارائه آموزش های ترافیکی لازم را برای کودکان فراهم کنیم تا ان شاالله شاهد کاهش آمار تصادفات کودکان با خودرو باشیم.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط