چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳۱

جهانگیری مطرح کرد

روز جهانی بدون خودرو فرصتی برای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و حمل و نقل عمومی

سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: ۳۱شهریور مصادف با ۲۲سپتامبر که به عنوان روز جهانی بدون خودرو نامگذاری شده فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و حمل و نقل عمومی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ جهانگیری گفت: افزایش استفاده از وسایل نقلیه شخصی به ویژه خودروهای تک سرنشین در دهه های اخیر مشکلات زیادی ایجاد کرده که از آن جمله می توان به افزایش مصرف سوخت، افزایش آلودگی هوا و افزایش بار ترافیکی معابر اشاره کرد.
وی عنوان کرد: در این شرایط ۳۱شهریورماه مصادف با ۲۲سپتامبر که روز جهانی بدون خودرو نام گرفته فرصت مغتنمی است تا به ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی بپردازیم.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در برهه ای از زمان به دلیل درگیری تمام دنیا با بیماری کرونا شاهد تعطیلی حمل و نقل عمومی در سطح شهرها بودیم اما بحمدالله در شرایط فعلی با تولید واکسن کرونا و واکسینه شدن شمار زیادی از مردم دوباره حمل و نقل عمومی رونق گرفته است.
جهانگیری گفت: استان قزوین نیز زیرساخت های مناسبی برای حمل و نقل عمومی در اختیار دارد و با توجه به انجام واکسیناسیون برای شمار زیادی از شهروندان قزوینی انتظار می رود شهروندان عزیز در ترددهای خود حدالمقدور از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از دوچرخه نیز برای ترددهای درون شهری گزینه مناسبی برای این ایام به شمار می رود زیرا در هنگام استفاده از دوچرخه برای ترددهای درون شهری، فرصتی برای ورزش دوچرخه سواری و توجه به سلامتی جسمی و روحی نیز فراهم می شود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط