سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

عرشیان:

85 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای نوسازی ناوگان فرسوده از محل اعتبارات شهرداری پرداخت شد

اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از پرداخت 85 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای نوسازی ناوگان فرسوده از محل اعتبارات شهرداری در سال 1399 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، عرشیان افزود: با توجه به این که تاکسی از وسایل حمل و نقل عمومی است، تامین تسهیلات بانکی جهت نوسازی و بهسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی به عهده دولت است و از آن جا که در حال حاضر هیچ گونه تسهیلات بانکی توسط دولت در اختیار شهرداری ها قرار نمی گیرد، شهرداری ها با وجود محدودیت ها و تنگناهای منابع مالی باید در حد توان نسبت به تأمین منابع لازم جهت نوسازی ناوگان فرسوده اقدام کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته با پیگیری های لازم، مبلغ 85 میلیارد ریال (8 میلیارد و پانصد میلیون تومان) تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد اندک از محل اعتبارات شهرداری جهت نوسازی ناوگان فرسوده در سال 1399 اختصاص یافته است.     

عرشیان یادآور شد: علاوه بر این، مبلغ 850 میلیون تومان نیز تخفیفات هزینه نقل و انتقال خودرو، کمک های بلاعوض و بخشودگی های تمدید مجوز به تاکسیرانانی که اقدام به نوسازی تاکسی فرسوده کرده اند اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: از مهم ترین دستاوردهای طرح نوسازی تاکسی فرسوده می توان به کاهش بار ترافیک در سطح شهر، کاهش مصرف سوخت، کاهش میزان آلودگی هوا، ارتقای کیفیت ناوگان حمل و نقل و ایمنی و رفاه شهروندان، بهبود سیمای بصری شهری، افزایش ضریب ایمنی تاکسی ها، کاهش تصادفات و همچنین کاهش سن ناوگان تاکسیرانی قزوین اشاره کرد.

عرشیان تصریح کرد: چون در حال حاضر حدود 2500 دستگاه تاکسی فرسوده در ناوگان سازمان تاکسیرانی وجود دارد، یکی از مهم ترین برنامه های سازمان تاکسیرانی طرح جمع آوری و اسقاط تاکسی های فرسوده ناوگان تاکسیرانی است که اجرای این برنامه، نیازمند حمایت جدی مسئولین است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط