پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۹

فدائی‌فر؛

افزایش قیمت مسکن قزوین در سال 1400 وجود ندارد

کیومرث فدائی‌فر، سرپرست معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: افزایش قیمت مسکن در قزوین در سال جدید وجود ندارد و احتمال کاهش قیمت نیز است.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري قزوين؛ فدائی‌فر اظهار کرد: با توجه به افزایش پروانه های صادره از لحاظ تعداد و متراژ و کاهش پایان کار ساختمانی و کاهش نقل و انتقالات در سال 1399 پیش بینی می‌شود در سال جدید عرضه مسکن بیشتر از گذشته باشد و بر این اساس امید است قیمت مسکن در قزوین کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته صدور پروانه ساختمانی 22درصد افزایش داشته است، گفت: این افزایش نشان از افزایش ساخت و ساز در شهر قزوین در سال گذشته است.

معاون شهردار قزوین ادامه داد: طبق بررسی های صورت گرفته در مناطق سه گانه شهرداری قزوین، تعداد دستور تهیه نقشه صادر شده در سال گذشته نزدیک به 11درصد، مساحت پروانه های صادر 35درصد و تعداد واحدهای احداثی 29درصد در سال گذشته افزایش داشته است و از طرفی نیز صدور پایانکار ساختمانی 18درصد و نقل و انتقالات نزدیک به 9 درصد کاهش پیدا کرده است و این آمارهای افزایشی و کاهشی نشان از افزایش عرضه مسکن در سال 1400است.

وی اظهار کرد: با توجه به آمار اعلام شده وضعیت ساخت و ساز در سال گذشته و سیاست های دولت در خصوص واحدهای خالی، عرضه مسکن بیشتر از گذشته است و در این شرایط احتمال وجود دارد قیمت آپارتمان در سال جدید افزایش نداشته باشد حتی شاهد کاهش قیمت هم باشیم.

فدائی فر در ادامه به افزایش تعداد دریافت گزارش های ناظر در سال گذشته اشاره و بیان کرد: در سال گذشته بیش از 31درصد دریافت گزارش ناظر افزایش پیدا کرده است و این مهم در راستای الکترونیکی شدن ثبت گزارش ناظر می باشد که باعث شده گزارشات به موقع از سوی مهندسین ناظر ارسال شود و همچنین اجرای ضوابط فنی و شهرسازی و بهداشتی ساخت و سازها بهتر از گذشته باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه الکترونیکی شدن گزارش ناظر باعث شده است که بر تخلفات ساختمانی نظارت مستمر صورت گیرد، افزود: ثبت گزارش ناظر به صورت الکترونیکی با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای اهداف دولت الکتروینک انجام شده است که شاهد نتایج مثبت آن هستم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط