شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۱

حافظی:

فراخوان ملی طراحی سر درب ورودی دهکده طبیعت

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: با توجه به سفارش مجموعه دهکده طبیعت در بوستان ملی باراجین در نظر است با توجه به پتانسیل دهکده طبیعت در توسعه صنعت گردشگری برای طراحی سر در اصلی ورودی مجموعه فراخوان عمومی برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: دهکده طبیعت باراجین با همکاری سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین به منظور هویت بخشی و شاخص نمودن ورودی اصلی دهکده طبیعت، اقدام به برگزاری مسابقه‌ی سراسری برای انتخاب بهترین ایده طراحی برای سردرب ورودی دهکده طبیعت کرده ­است، این مسابقه بستری است برای جلب مشارکت طراحان مرتبط با موضوع مسابقه و تقویت هویتِ کالبدی مجموعه دهکده طبیعت است.

 

حافظی با اشاره به موقعیت جغرافیایی دهکده طبیعت، گفت: از جمله ویژگی­های طرح تأکید بر خلاقیت و نگاهی نو در جهت خلق اثری ماندگار، شاخص و هماهنگ با اهداف دهکده طبیعت است، طراحی سر در باید به گونه ­ای باشد که نشانگر اهداف و فعالیت­های دهکده طبیعت باشد.

وی ادامه داد: توجه به توپوگرافی بستر به ویژه در محدوده زمین طراحی و سازگاری با محیط پیرامون، طراحی لنداسکیپ بخش ورودی، فضای نگهبانی به منظور فروش بلیط و کنترل عبور و مرور بخش پیاده و سواره، در نظر گرفتن استانداردهای ترافیکی برای عبور و مرور اشخاص و وسایل نقلیه ، توجه به جلوه­ های شب و روز، توجه به مقیاس انسانی در ترکیب احجام و صرف و نحو فضا و ارتفاع متناسب جهت عبور ماشین آلات سبک و سنگین، توجه به ارجاعات صحیح معماری به ویژه در ارتباط با اصول معماری ایرانی، توجه به نکات فنی و اجرایی در طراحی ساختمان سردر و قابلیت اجرای اقتصادی آن، توجه به انتخاب صحیح مصالح به منظور سهولت در تهیه، ساخت و تعمیر- نگهداری­ های آتی از دیگر ویژگی های مد نظر در طرح انتخابی است.

وی با اشاره به شرایط شرکت در مسابقه طراحی سر در ورودی دهکده طبیعت توضیح داد: شرکت در این مسابقه برای عموم دانشجویان، فارغ التحصیلان و دفاتر طراحی و مشاوره آزاد بوده و به نفرات برتر مجموعا 220 میلیون ریال جایزه اهدا می‌شود همچنین قرارداد تهیه طرح اجرایی باغ یکی از آثار اول تا سوم منعقد خواهد گردید لازم به ذکر است حق باز نشر آثار دریافتی برای برگزار کننده مسابقه محفوظ است.

این مسئول گفت: داوران مسابقه آقای دکتر فریبرز کریمی- رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، دکتر جمال الدین سهیلی- رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر کمال رهبری منش- مدیرکل دفتر طراحی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مهندس علی ارباب - عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان قزوین،  مجید رحمانی-  مدیرعامل دهکده طبیعت هستند که شاخص های ارزیابی را در فرایند داوری مورد توجه قرار می‌دهند.

حافظی افزود: طراحی سردر باید نشانگر اهداف، فعالیت‌ها و متناسب با دهکده طبیعت و دارای قابلیت اجرای اقتصادی، سازگاری با محیط پیرامون، قابلیت فنی و هنری خاص و  نحوه نورپردازی در شب در نظر گرفته شود .

حافظی با اشاره به آیین‌نامه و شرایط اختصاصی مسابقه، گفت: شرکت در این مسابقه برای تمام علاقه‌مندان آزاد و رایگان است، همچنین در مورد افراد حقیقی که به صورت گروهی در مسابقه شرکت خواهند کرد تنها فردی را که با عنوان سرگروه ثبت نام می کند جهت انجام مراحل مسابقه به رسمیت می شناسد؛ برگزار کننده مجاز است آثار رسیده را پس از اتمام مسابقه به نحو مقتضی و با ذکر مشخصات صاحب طرح و اثر منتشر کند و البته طرح‌ها و آثار ارائه شده مسترد نخواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آئین‌نامه و شرایط اختصاصی مسابقه، ارسال اثر توسط شرکت‌کنندگان به منزله قبول مقررات است. ارسال اثر توسط شرکت‌کنندگان به منزله اعلام مالکیت اثر است و در صورت اثبات صحت نداشتن این موضوع، شرکت کننده مورد نظر از مراحل مسابقه حذف خواهد شد.­ همچنین به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه مسابقه ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی یادآور شد: علاقه‌مندان می توانند حداکثر تا تاریخ سی ام آذرماه ۹9 با تکمیل فرم و ارسال به ایمیل Barajin.design.co@gmail.com با دریافت کد رهگیری نسبت به ثبت نام در مسابقه اقدام کنند و تمام مدارک لازم باید قبل از پایان وقت اداری 10 دی ماه ۱۳۹9  به نشانی دبیرخانه واقع در  قزوین، بلوار شهید صیاد شیرازی، خیابان شهید آوینی، جنب آتش نشانی، سازمان خدمات طراحی. طبقه همکف(دبیرخانه) تحویل شود.

وی با بیان اینکه آثار دریافتی تا تاریخ 14 دی‌ماه ۱۳۹9 داوری و نتایج آن تا روز 17دی ماه ۱۳۹9 اعلام خواهد شد، افزود: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.Tarahi.qazvin.ir مراجعه و یا با شماره تماس 3-02833796801  داخلی ۱4 تماس بگیرند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط