سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

درافشانی:

یلدایی به یادماندنی با حضور در گذر یلدایی

درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:شهرداری قزوین در آستانه فرا رسیدن بلندترین شب سال ویژه برنامه «گذر یلدایی» را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی افزود:ویژه برنامه گذر یلدایی به مدت دو روز در خیابان شهرداری و بوستان مشاهیر برگزار خواهد شد.

وی ایجاد نشاط اجتماعی،نهادینه کردن آداب و رسوم و آیین کهن ایران زمین در میان شهروندان به ویژه نسل جدید را از جمله اهداف برگزاری این ویژه برنامه گذر یلدایی برشمرد.

درافشانی اضافه کرد: یلدا یا شب چله بهترین فرصت است تا خانواده های فارغ از فضای مجازی به صله رحم بپردازند و اوقات شادی را در کنار خانواده خود سپری کنند این آئین ارزشمند باید حفظ و  نسل جدید منتقل شود.

این مسوول افزود:برنامه های متنوع و مفرح فرهنگی نظیر مسابقه،شاهنامه خوانی،حافظ خوانی،تئاتر خیابانی،عکاسی پاییزی،استقرار المان های یلدا و زمستان،اجرای ورزش های بومی محلی و فراوان برنامه های شاد دیگر در گذر یلدایی با حضور هنرمندان بومی استان قزوین برگزار خواهد شد.

درافشانی خاطرنشان کرد: برپایی کرسی همراه با طرح های یلدا و فضا سازی شهری از دیگر برنامه های «گذر یلدایی» است.

وی در پایان افزود: ویژه برنامه «گذر یلدایی» 28 و 29 آذر ماه، در خیابان شهرداری و بوستان مشاهیر از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و 16 عصر تا 21 شب برگزار خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط