شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

خسروبيگي، رئيس ايستگاه شماره هفت سازمان آتش نشاني قزوين خبر داد؛

آتش سوزي منزل مسکوني در شهرک شهيد رجايي قزوين

رضا اميري خسروبيگي؛ رئيس ايستگاه شماره هفت سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با تلاش و سرعت عمل آتش نشانان از گسترش حريق در منزل مسکوني واقع در شهرک شهيد رجايي قزوين جلوگيري بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين؛ خسروبيگي افزود: در تماس مردمي با سامانه 125 آتش نشاني قزوين در ساعت 14 و 9 دقيقه روز جمعه 23 تيرماه سال 1396، از آتش‌سوزي يک باب منزل مسکوني واقع در شهرک شهيد رجايي قزوين خبر داده شد که ستاد فرماندهي اين سازمان بي درنگ آتش نشانان ايستگاه شماره هفت شهيد مفتح و 2 شهيد بابايي را به محل حادثه رهسپار کرد.

 

وي افزود: در جريان اين حادثه آبگرمکن ديواري واقع در آشپزخانه طبقه سوم يک باب منزل مسکوني سه طبقه، طعمه حريق مي گردد و درشرايطي که هيچ يک از اهالي اين واحد در منزل حضور نداشتند، همسايگان با مشاهده دود از وقوع حريق مطلع شده و نسبت به اطلاع رساني اين حادثه به سامانه 125 آتش نشاني اقدام مي کنند.

خسروبيگي با اشاره به حضور اولين اکيپ آتش نشاني در کمتر از 2 دقيقه به محل حادثه افزود: آتش نشانان اعزامي بلافاصله پس از رسيدن به محل با قطع جريان برق و گاز نسبت به ايمن سازي محل حادثه اقدام کرده و پس از باز کردن درب منزل و شناسايي کانون حريق با استفاده از تجهيزات و لوازم ويژه آتش نشاني در کمترين زمان و با حداقل خسارت ممکن شعله هاي سرکش آتش را مهار و از سرايت حريق به ساير قسمتها و بروز خسارات بيشتر جلوگيري بعمل آوردند.

وي در ادامه افزود: آتش نشانان پس از تخليه کامل دود با استفاده از دستگاه توربوفن و ايمن سازي کامل محل نسبت به تحويل صحنه حادثه به عوامل انتظامي اقدام کرده و به ماموريت خود پايان دادند.

خسروبيگي در پايان يادآور شد؛ خوشبختانه در اين حادثه به هيچ کس آسيبي نرسيد و علت بروز آتش سوزي نيز توسط کارشناسان واحد بررسي علل حريق اين سازمان در دست بررسي مي باشد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط