شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

با مشارکت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛

تجمع دوست‌داران صيانت از حريم خانواده در قزوين برگزار شد

با مشارکت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛تجمع مردمي حاميان صيانت از حريم خانواده همزمان با سراسر کشور با حضور باشکوه مردم و با شعار «من خانواده‌ام را دوست دارم» در بوستان هشت قزوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛حجت الاسلام مهدي جو نماينده ولي فقيه در سپاه ناحيه امام حسن(ع) در اين تجمع دليل بدحجابي در جامعه امروزي را گسترش فرهنگ غرب خواند و افزود: افزايش معضلاتي همچون طلاق،تک زيستي دختران مجرد جامعه و پايين آمدن سن بلوغ در دختران و پسران به دليل عدم رعايت عفت عمومي در جامعه است.

حجت الاسلام مهدي جو افزود: غرب موريانه وار به تخريب فرهنگ ايراني اسلامي پرداخته و در اين نقشه جامعه زنان را مورد هدف قرار داده است.

مهدي جو با اشاره به ميل باطني جوان به خودنمايي و خودآرايي و علاقه اين قشر به تنوع طلبي تصريح کرد: اين اميال دروني را نبايد سرکوب کرد و به مقابله با آن پرداخت بلکه بايد از اين اميال به عنوان ابزاري در جهت شناخت شخصيت افراد و هدايت جامعه به سوي نشاط و شادابي استفاده کرد.

وي با بيان اينکه جوان‌ها مدگرا هستند،تاکيد کرد: مد به تغيير سليقه ناگهانى و مکرر همه يا برخى از افراد يک جامعه اطلاق مى‏شود و منجر به گرايش به رفتارى خاص، يا مصرف کالاى بخصوصى، يا در پيش گرفتن سبکى خاص در زندگى مى‏شود.

وي با اشاره به تغيير سبک زندگي افراد در چند دهه اخير، بيان کرد: پايه و اساس مد و مدگرايي تقليد است و متأسفانه تقليد موجود در مدگرايي معاصر منفي و کوروکورانه مي‌باشد.

اين کارشناس مذهبي افزود: چون در اکثر مواقع مشاهده مي‌کنيم شکل و شيوه مورد تقليد، نه با عقل مي‌سازد و نه با معيار‌هاي علمي و ديني.

مهدي جو در پايان افزود:مد و مد گرايي که غالبا ريشه در زيبايي‌جويي و تنوع طلبي دارد اگر در چهارچوپ موازين شرعي و عرفي و عقلاني باشد مانعي ندارد.

برپايي ايستگاه صلواتي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين و حوزه مقاومت بسيج شهيد باهنر شهرداري قزوين از ديگر برنامه هاي اين تجمع بود.

گفتني است،تجمع دوست‌داران صيانت از حريم خانواده با سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين،ناحيه امام حسن مجتبي (ع) و حوزه مقاومت بسيج شهيد باهنر شهرداري قزوين، سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري و سازمان اتوبوسراني قزوين، صدا و سيما، شوراي شهر قزوين و امور بانوان و خانواده استانداري قزوين در بوستان هشت بهشت برگزار شد.

 

تصاویر مرتبط