شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

صدور پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر قزوین به مناسبت هفته افراد دارای معلولیت

مهدی صباغی، شهردار قزوین و فرج اله فصیحی رامندی، رییس شورای اسلامی شهر قزوین هفته افراد دارای معلولیت را تبریک گفتند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ متن پیام به شرح زیر است:

                                     بِسمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیمٌ

وَأَیُّوبَ إِذْ نَادَی رَبَّهُ أَنِّی مَسَّنِیَ الضُّرُّ وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ (ایه شریفه ۸۳، سوره مبارکه انبیاء)

و ايوب را (به ياد آور) هنگامي كه پروردگارش را خواند (و عرضه داشت) بدحالي و مشكلات به من روي آورده و تو ارحم الراحمينی.

به نام آن که انسان را رسم بهتر زیستن آموخت، بینشی داد تا بیندیشد و راه سعادت را هوشمندانه بپیماید، حتی اگر راه، ناهموار باشد و موانع، بسیار. در میان افراد دارای معلولیت نیز بسیارند کسانی که مسیر بهتر زیستن را با چشم‌های نابینا، گوش‌های ناشنوا و صندلی‌های چرخدار می‌پیمایند و به ما می‌آموزند که محدودیت‌ها، سد راه شکوفایی آنها نیست و دلیلی است برای خلق فرصت‌های تازه.

هفته معلولین فرصت مغتنمی برای بازبینی اقدامات انجام شده از سوی مسئولان و سازمان های مردم نهاد است به ویژه در زمینه احیاء حقوق معلولان، میزان تحقق قانون جامع حمایت از معلولین و تغییر و اصلاح نوع نگرش عمومی نسبت به موضوع معلول و معلولیت در سطح جامعه است. رویدادی است تا همگان با عزمی قاطع تلاش و مجاهدت برای تدارک زمینه های لازم جهت شکوفایی استعدادهای بالقوه و بالفعل معلولین را سیادت نمایند. روزی است برای پیگیری مطالبات این عزیزان در راستای پیشبرد روند مناسب سازی فضاهای شهری، اداری و همگانی به منظور رفاه بیشتر این قشر و البته بسط و هم افزایی بیشتر چتر های حمایت قانونی از این نمادهای اراده.

اینجانبان ضمن بزرگداشت روز جهانی معلولین و تبریک آن به تمامی افراد دارای معلولیت و خانواده ‌های محترم و صبورشان و قدردانی از زحمات خادمین این عرصه، حضور پر برکت این عزیزان را در عرصه های مهم اجتماعی ارج نهاده و از درگاه ایزد منان توفیقات روز افزون و سربلندی آنان را خواستاریم.

 مهدی صباغی
شهردار قزوین

فرج اله فصیحی رامندی
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

تصاویر مرتبط