دوشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

مظفری:

رعایت موارد ایمنی و مشارکت در نگهداری فضای سبز توسط شهروندان ضروری است

محمدصادق مظفری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین گفت: با توجه به فصل تابستان و حضور حداکثری شهروندان در بوستان ها توصیه اکید ما رعایت موارد ایمنی و مشارکت هرچه بیشتر در نگهداری فضای سبز است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قزوین؛ مظفری گفت: تمام امکانات، لوازم و تجهیزات بوستان ها، برای استفاده و رفاه شهروندان است و استفاده درست و اصولی از این امکانات موجب کاهش هزینه های حفظ و نگهداری می شود. 

مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری بیان کرد: از آنجا که در این فصل از سال بخش عمده ای از اوقات فراغت در بوستان ها می گذرد، لازم است تا شهروندان ضمن رعایت حقوق شهروندی در نگهداری و ترویج فرهنگ صحیح استفاده از فضاهای سبز بیش از گذشته مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: وسایل بازیگاه متناسب با رده سنی کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته شده و استفاده بزرگترها موجب استهلاک زود هنگام وسایل می شود، از طرفی لازم است والدین در هنگام بازی کودکان توجه و نظارت کافی داشته باشند.

مظفری اظهار داشت: یکی از آسیب هایی که در زمین های بازی متوجه کودکان است، سرخوردن به صورت معکوس، بالا رفتن از سطح سرسره و استفاده از تاب به صورت ایستاده و شوخی روی وسایل بازی است که در مواردی خطر آفرین بوده و توصیه می شود والدین از آن جلوگیری کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: تردد وسایل نقلیه مانند موتور و دوچرخه، روشن کردن آتش و هر اقدامی که موجب آسیب و تخریب فضای سبز می شود، ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط