شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

عرشیان:

در سال گذشته 727 شی جا مانده در تاکسی به سازمان تاکسیرانی تحویل داده شد

اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از تحویل 727 مورد اشیاء جا مانده در تاکسی ها در سال 1397 توسط تاکسیرانان به واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین؛ عرشیان گفت: این اقلام شامل کیف پول، وجه نقد، عینک، عابربانک، کارت ملی، دفترچه بیمه، چتر، لباس، گوشی تلفن همراه، ساعت و ده ها مورد وسایل دیگر است.

وی خاطرنشان کرد: اشیاء تحویل شده به تاکسیرانی، به مدت یک سال شرعی در انبار واحد اشیاء گمشده نگهداری شده و در صورت تماس یا مراجعه صاحبان اقلام، به آن ها تحویل داده می شود.

عرشیان ادامه داد: چنانچه صاحبان این وسایل پس از گذشت یک سال شرعی به سازمان مراجعه نکنند و نشانه ای هم در اشیاء موجود نباشد تا از طریق آن به صاحبش دسترسی پیدا شود، طبق فتوای مراجع عظام، اقلام موجود پس از تنظیم صورت جلسه به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا مطابق صلاحدید، در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: از میان این اقلام، 368 مورد به صاحبان آن ها داده شد و 24 فقره کارت شناسایی شامل عابربانک، کارت ملی و شناسنامه تحویل اداره پست و اداره ثبت احوال شد تا برای صاحبان آن ها ارسال شود.

این مسئول ادامه داد: موارد باقی مانده نیز که پس از گذشت یک سال شرعی، صاحبان آن ها به سازمان تاکسیرانی مراجعه نکرده اند و هیچ گونه نشانه ای نیز برای شناسایی صاحبان آن ها وجود ندارد، به کمیته امداد امام خمینی (ره) تحویل می شود تا در اختیار نیازمندان و افراد تحت پوشش این نهاد قرار گیرد.

عرشیان افزود: شهروندانی که اشیاء خود را داخل تاکسی ها جا می گذارند می توانند در ساعت اداری با واحد اشیاء گمشده سازمان تاکسیرانی به شماره 33848 تماس حاصل کنند و مشخصات وسایل جا مانده و شماره تماس خود را به مسئول واحد اشیاء گمشده اعلام کرده تا در صورت پیدا شدن اشیاء، در سریع ترین زمان ممکن به آنان بازگردانده شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط