سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

كارگاه آموزشي تغذيه سالم در خانه فرهنگ دانش برگزار شد

كارگاه آموزشي تغذيه سالم با هدف ارتقاء سلامت شهروندان در خانه فرهنگ دانش سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ نگار زکایی، کارشناس تغذیه در این کارگاه گفت: مصرف چربی زیاد، شیرینی، نمک زیاد، مصرف کم فیبر، میوه‌ها و سبزی‌ها، علل اصلی سرطان‌ها، ديابت نوع دو، بيماري‌هاي قلبي و عروقي و بيماري‌هاي تنفسي هستند.

زکایی افزود: هر گونه افزایش در میزان فعالیت بدنی از طریق پیاده روی،اوقات فراعت فعال،ورزش و بازی موجب ارتقای سلامت جسمانی و روانی خواهد شد.

وی اظهار کرد:آگاهی و دانش کافی نسبت به کم تحرکی و پیامدهای،انواع فعالیت بدنی و شیوه های پرداختن به فعالیت بدنی از جمله موانع سبک زندگی فعال است.

زکایی به بانوان حاضر در کارگاه توصیه کرد مصرف مواد غذایی نشاسته ای را کم کنند و از رژیم غذایی که از نظر میوه جات و سبزی جات تازه غنی هستند استفاده کنند و از مصرف نوشیدنی های شکر دار پرهیز کرده و این نوشیدنی ها را با آب جایگزین کنید.

وی اضافه کرد:مصرف نمک را محدود کنید و برای طعم دار کردن غذا از ادویه و چاشنی گیاهی استفاده کنید و از روش های صحیح پخت مانند بخارپز،آب پز و پخت ملاین در حرارت کم استفاده کنید.

گفتنی است، در این کارگاه در خصوص بحث تغذیه و ترویج الگوی غذای سالم مطالب مفیدی توسط کارشناس تغذیه ارائه شد. و در انتهای جلسه به سوالات مخاطبین در خصوص مباحث مطرح شده پاسخ داده شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط