سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰

زرآبادی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی:

اقدامات مثبتي در دوره جديد شهرداري قزوين انجام شده است

سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا کنون دوره پنجم شورای اسلامي شهر قزوین بسیار شفاف عمل کرده است گفت: موضوعات شهری باید به‌طور شفاف در اختیار عموم قرار گیرد تا مردم بدانند در هر بخش قصور از کدام ارگان بوده است.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ زرآبادی در نشست هم اندیشی با شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران شهری افزود: اقدامات مثبتي  در این دوره شهرداری و مجموعه مدیریت شهري انجام شده است که راه اندازی گرمخانه بانوان ازجمله اين اقدامات  است.

وی تصریح کرد: سهم نخبگان در مدیریت شهری باید به‌طور شفاف مشخص شود تا همه شاهد پیشرفت و توسعه شهر با استفاده از ظرفيت نخبگان بومی باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي به اهمیت دیپلماسی شهری اشاره کرد و افزود: دیپلماسی شهری نباید شعار گونه و ویترینی شبیه آنچه در گذشته رخ داده  باشد و باید از آن به نفع شهر بهره برد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به عدم وجود هم‌‌افزایی ميان دستگاه‌هاي استان اشاره کرد و افزود: درست است كه  شهرداری باید در امور شهر پاسخگو باشد اما اختیار کافی را ندارد و هم افزایی دستگاه ها در پیشبرد امور می تواند راهگشا باشد.

زرآبادی ادامه داد: در بحث پسماند در ۲ مجتمعی که در استان ما هستند، اشکالات فراوانی وجود دارد که حتی می تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند زیرا زباله های خطرناک استان‌های دیگر در استان ما انباشت و رها می‌شوند،  در حالی که در همان محل، منابع آب زیرزمینی وجود دارد.

وی یادآور شد: موضوع سختی کار آتش‌نشانان نیز در حال پیگیری است و توصیه می شود موضوع استفاده از ربات آتش‌نشان در آتش‌نشانی مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جامع گردشگری و طرح تفصیلی جامع شهر قزوین چشم‌اندازی از آینده به ما نمی‌دهد، اظهار کرد: این موضوعات باید به‌طور یکپارچه با دید آینده‌نگرانه بررسی شود.

زرآبادی ادامه داد: به منظور ارتقای حوزه سرمایه گذاری در شهر قزوین نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری باید به صورت بسته تهیه شده و در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد.

وی در ادامه به یکی دیگر از مشکلات شهری اشاره کرد و گفت: تأمین نیروی انسانی و نوسازی و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از دغدغه های مدیریت شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط