شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

منتظری؛

آغاز طرح بازدید رایگان ایمنی از فروشگاه ها در قزوین

مجتبی منتظری، سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین از آغاز طرح بازدید رایگان ایمنی از فروشگاه های بزرگ و تعاونی های مصرف در شهر قزوین خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ منتظری افزود: صرف داشتن یک خاموش کننده در یک مغازه یا فروشگاه به معنی ایمن شدن آن نیست و ضروریست کارشناسان سازمان با حضور در محل و بازدید از مکان، نوع فروشگاه، چیدمان، انبارداری، قفسه بندی و ... نسبت به ارائه طرح ایمنی اقدام کنند.

این مقام مسوول تصریح کرد: این بازدیدها با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و سازمان میادین و تره بار شهرداری قزوین انجام می شود.

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد:حریق در منازل مسکونی بیش‌تر بر اثر سهل‌انگاری رخ می دهد، اما در اماکن تجاری و فروشگاه ها دلایل مختلفی باعث بروز حریق می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به تردد زیاد شهروندان در برخی مراکز خرید از جمله فروشگاه ها و تعاونی های مصرف، بازدید ایمنی از این مکان ها یکی از اهداف سازمان بود که محقق شد.

منتظری یادآور شد: تاکنون 15 فروشگاه بزرگ و تعاونی مصرف در این خصوص اعلام همکاری کرده اند که از این تعداد 7 مورد بازدید ایمنی صورت گرفته و تذکرات لازم داده شده است.

تصاویر مرتبط