یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۰۴

ذوالقدر، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري قزوين خبر داد؛

حضور آتش‌نشانان شهرداري قزوين در 372 عمليات در خردادماه سال جاري

ابوالفضل ذوالقدر، مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: آتش نشانان قزوين در خرداد ماه امسال در 372 عمليات مختلف امداد و نجات و اطفاء حريق حاضر شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين؛ ذوالقدر افزود: تماسهاي مردمي با سامانه 125 آتش نشاني قزوين در خرداد ماه سال 1396، آتش نشانان را به 372 عمليات مختلف امداد و نجات و اطفاء حريق رهسپار کرد که آتش نشانان با اقدام سريع و اعزام به موقع نسبت به رفع خطر و ايمن سازي محل حادثه اقدام کردند.

اين مسوول در ادامه بيان کرد: عمليات‌هاي انجام شده در اين مدت مربوط به ؛تصادف يا واژگوني خودرو 15 مورد، حريق منزل مسکوني و مغازه 16 مورد، حريق خودرو 13 مورد، افکن زمين و ريزش چاه 11 مورد، محبوس شدن داخل آسانسور 37 مورد، غرق شدگي در کانال آبرساني 3 مورد، محبوس شدن داخل منزل مسکوني10 مورد، مشاهده يا گير کردن حيوانات وحشي 41 مورد، آتش سوزي سطل زباله و ضايعات 32 مورد، حريق علفزار 141 مورد، حريق باغ 13 مورد ، حريق گندمزار 2 مورد، 4 مورد خارج کردن حلقه انگشتري و 34 مورد حوادث ديگر بوده که آتش نشانان با حضور به موقع و اقدام سريع نسبت به ايمن سازي محل حادثه و کاهش خطر اقدام کردند.

 

ذوالقدر در ادامه با اشاره به اينکه از مجموع 372 عمليات اعزام شده در خرداد ماه تعداد 156 مورد مربوط به حريق علفزار، باغات و گندمزار مي باشد، افزود: اين نوع حريق ها بيشترين آمار آتش سوزي ها در فصل گرما را به خود اختصاص داده و موجب تحميل خسارت بر مراتع ، باغات و مزارع گندم و جو روستائيان مي‌شود.

وي در ادامه افزود: لازم است همه باغداران و اصنافي که در مجاورت مراتع و زمين‌هاي غير محصور استقرار دارند به منظور جلوگيري از سرايت آتش سوزي‌هاي احتمالي و بروز خسارات مالي نسبت به علف زني و ايجاد آتشبر در مرز بين باغات و اطراف محل کسب خود اقدام کنند.

اين مسوول از عموم شهروندان درخواست کرد از پرتاب ته سيگار روشن و پسماندهاي شيشه اي در دامان طبيعت و علفزارهاي خشک خودداري کنند و در سفرهاي طبيعت گردي خود از خاموش کردن کامل چوب هاي نيمه سوخته آتش، کاملا مطمئن شده و نکات ايمني را رعايت کنند.

پايان پيام