پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۴

فدائي‌فر، مدير منطقه سه شهرداري قزوين:

اتحاد و همدلي در مديريت شهري قزوين منجر به افتتاح پروژه‌هاي متعدد شده است

کيومرث فدائي‌فر، مدير منطقه سه شهرداري قزوين گفت: اتحاد و همدلي در مديريت شهري قزوين باعث شده است شاهد افتتاح پروژه‌هاي متعدد در شهر قزوين باشيم.

به گزارش روابط عمومي منطقه سه شهرداري قزوين؛ فدائيفر در آيين افتتاح و کلنگ زني 4 پروژه شهري در منطقه سه شهرداري قزوين که با حضور مسوولان شهري و استاني برگزار شد، افزود: در راستاي توزيع عادلانه خدمات شهري به شهروندان اجراي پروژه‌هاي ناحيه محور در برنامه کاري مديريت شهري قزوين قرار دارد.

وي بيان کرد: از ابتداي سال جاري با اتحاد و همدلي مسوولان شهري و اعضاي شوراي شهر شاهد افتتاح و بهره برداري از پروژه هاي متعدد هستيم.

وي گفت: در 2 سال گذشته تا اکنون 38 هزار مترمربع بوستان در اين منطقه مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

اين مقام مسوول با اشاره به افتتاح بوستان محيط بان گفت: اين بوستان با پيگيري سازمان محيط زيست به اين نام نامگذاري شده است.

مدير منطقه سه شهرداري قزوين گفت: بوستان محلي محيط‌بان در پونک با اعتبار 10 ميليارد ريال در مساحت 6هزار مترمربع احداث شده است و اين بوستان محلي در پونک، بلوک 8، خيابان اميرکبير 12 قرار دارد.

فدائي‌فر افزود: ست ورزشي، فضاي سبز، آلاچيق، نيمکت، سطل زباله، بازيگاه کودک و سرويس بهداشتي از امکانات رفاهي اين بوستان محلي مي‌باشد.

وي افزايش سرانه فضاي سبز، آماده كردن مكاني امن و زيبا براي شهروندان و فضاي مطلوب براي ورزش‌هاي صبحگاهي را از جمله اهداف احداث اين بوستان عنوان و بيان کرد: احداث اين بوستان يکي از درخواست‌هاي شهروندان اين محله به دليل موقعيت مکاني و جمعيت آن محله بود.

وي به افتتاح لاين شرقي بلوار ايران اشاره و بيان کرد: بازگشايي بلوار ايران در اين منطقه يکي از موضوعات مهمي بود که در سال گذشته پيگيري شد که خوشبختانه با همراهي شوراي شهر لاين شرقي بلوار ايران امروز زير بار ترافيک رفت.

فدائي‌فر افزود: اين پروژه با اعتبار 75ميليارد ريال اجرايي شده که اين اعتبار با در نظر گرفتن هزينه‌هاي تملک است.

وي گفت: تملکات لاين غربي اين بلوار انجام شده است و اکنون عمليات عمراني آن در حال اجراست.

مدير منطقه سه شهرداري قزوين افزود: براي بهره برداري از لاين شرقي اين بلوار 33 پلاک تملک و همچنين 23هزار مترمربع خاکبرداري  شده است.

اين مقام مسوول گفت: اين پروژه از پروژه‌هاي مهم اين مجموعه است که با هدف دسترسي پونک و شمال شهر به جنوب و مرکز شهر و هدايت آب‌هاي سطحي اجرا شده است.

وي گفت: يکي از دلايل طولاني شدن اجراي اين پروژه عدم همکاري مالکان براي توافق در تملکات بود.

اين مقام مسوول بيان کرد: با توجه به عدم همکاري مالکان، براي حل مشکل تملک از ماده هشت قانون "نحوه خريد و تملک اراضي و املاک براي اجراي برنامه‌هاي عمومي و عمراني" استفاده شد که بوروکراسي اداري براي اجراي اين قانون باعث شد اجراي اين پروژه زمان‌بر شود، چراکه اخذ دستور وزير محترم کشور، هزينه‌هاي کارشناسي و واريز مبلغ به حساب دادگستري، انتقال سند توسط نماينده دادگستري به شهرداري يکي از دلايل طولاني شدن اين پروژه ‌شد.

وي تصريح کرد: وجود شبکه‌هاي خدمات‌رسان به صورت نامنظم در مسير اجراي اين پروژه از ديگر دلايل تاخير اجراي اين پروژه بود.

فدائي فر افزود: بيشتر کوچه‌هاي ضلع غرب که به بلوار دسترسي داشتند با احداث اين بلوار و با توجه به خاکبرداري صورت گرفته، ديگر به بلوار دسترسي نخواهند داشت  و به صورت بن بست درآمده‌اند.

مدير منطقه سه شهرداري قزوين نيز گفت: عمليات اجرايي پروژه هدايت آب‌هاي سطحي شمال اتوبان در منطقه سه شهرداري قزوين به پايان رسيده است.

وي با بيان اينکه براي اجرايي شدن اين پروژه 28 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است، بيان کرد: با احداث اين پروژه از ايجاد سيل در هنگام بارندگي شديد و ورود آن به منطقه پونك جلوگيري خواهد شد.

اين مقام مسوول اظهار کرد: اجراي اين پروژه در راستاي حل مشكلات چند سال گذشته كه در زمان بارندگي شديد اتفاق مي‌افتاد و آب از اتوبان زنجان – تهران وارد پونك و داخل منازل مي‌شد، در برنامه كاري اين مجموعه قرار گرفته است.

مدير منطقه سه شهرداري قزوين گفت: امروز همچنين کلنگ احداث بوستان محلي جديدي در ناحيه کوثر به زمين زده شد و اين بوستان در 5هزار 500 مترمربع با اعتبار 10 ميليارد ريال احداث خواهد شد.

وي با بيان اينکه اين بوستان در 8 ماه فصل کاري احداث خواهد شد، بيان کرد: ست ورزشي، فضاي سبز، آلاچيق، نيمکت، سطل زباله، بازيگاه کودک و سرويس بهداشتي از امکانات رفاهي اين بوستان محلي مي‌باشد.

وي افزايش سرانه فضاي سبز، آماده كردن مكاني امن و زيبا براي شهروندان و فضاي مطلوب براي ورزش‌هاي صبحگاهي را از جمله اهداف احداث اين بوستان عنوان و بيان کرد: احداث اين بوستان يکي از درخواست‌هاي شهروندان اين ناحيه به دليل موقعيت مکاني و جمعيت آن بود.

اين مقام مسوول بر ضرورت توجه به فضاي سبز در طرح‌هاي توسعه شهري اشاره کرد و افزود: مديريت شهري در راستاي ايجاد محيطي سالم و توسعه پايدار با رويکرد محله محوري به منظور گذراندن اوقات فراغت شادتر براي شهروندان اقدامات موثري براي گسترش فضاي سبز قزوين به خصوص در محلات انجام خواهد داد.

وي تصريح کرد: پيمانکار اين بوستان بسيج سازندگي است که اميدواريم سرعت اجراي اين پروژه با توجه به سوابقي که بسيج سازندگي دارد بالا باشد.

وي بيان کرد: اجراي اين پروژه يکي از درخواست هاي مهم شهروندان اين ناحيه بود که اميدواريم مورد رضايت قرار گيرد.

اين مقام مسوول در پايان از همکاري سازمان هاي خدمات طراحي، زيباسازي، پسماند، عمران، ترافيک و املاک و حقوقي در اجراي اين پروژه ها تقدير و تشکر کرد.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط