پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۴

با همکاري انجمن دوستداران يادمان‌ها و سازمان نوسازي شهر قزوين؛

جشنواره آيين سنتي و بازي‌هاي بومي در محله آخوند و شيخ الاسلام برگزار شد

جشنواره آيين سنتي و بازي‌هاي بومي در محله آخوند و محله شيخ الاسلام با همکاري انجمن دوستداران يادمان‌ها و سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ در ابتداي اين آئين موسيقي محلي همراه با اجراي بازي‌هاي بومي از ابتداي گذر منتهي به مرکز محله تا محل برگزاري انجام مراسم(مرکز محله) نواحته شد و همچنين در اين آئين اهالي محله همراه برگزاري اين مراسم شدند.

بر اساس اين گزارش؛ اجراي بازي‌هاي بومي و محلي قزوين همراه با موسيقي و مشارکت اهالي محل در تمام سنين در انجام بازي‌ها از مهم‌ترين محورهاي برگزاري اين برنامه بود.

در اين گزارش آمده است؛ هدف اصلي از برگزاري اين برنامه که با شعار نوروز جهاني؛ حقوق شهروندي برنامه ريزي شده بود، مراجعه به محلات تاريخي و ارزشمند شهر و اهميت توجه به شهروندان بومي در اجراي برنامه‌هاي نوروزي و پرداختن به نظرات و پيشنهادات آن‌ها براي داشتن يک محله خوب با مشارکت تمام ارگان‎ها و اهالي محله مورد مراجعه بود.

بر اساس اين گزارش؛ در کنار اجراي برنامه اصلي، يک نمايشگاه عکس از زيبايي‌ها و نابساماني هاي محله برگزار شد و مراجعه مستقيم ساکنان و برگزارکنندگان با شرايط موجود، توزيع برگه‌هايي به کودکان محل براي بيان "آرزوي خود براي محله" و مشارکت اهالي محل براي بيان مشکلات و انتقادات خود از شرايط محله با محور"من و يک محله خوب با مشارکت هم" از ديگر برنامه‌ها در اين آئين بود.

بر اساس اين گزارش؛ در اين برنامه به دعوت اهالي به تعامل بيشتر و حراست و نگهداري از ارزش‌هاي محله خود، به موضوع مشارکت و استناد به بندهاي حقوق شهروندي پرداخته شد و همچنين انجمن دوستداران يادمان ها به عنوان مجري اين برنامه پيگير نظرات و پيشنهادات اهالي محل خواهد بود.

گفتني است؛ اين برنامه با مشارکت سازمان غيردولتي انجمن دوستداران يادمان‌ها و سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين در راستاي تعامل ميان اهالي محل در تمام مراحل برنامه به مدت 2 ساعت برگزار و با استقبال خوب اهالي محل از حضور تيم در محله و اجراي برنامه‌هاي مشارکتي مواجه شد.

پايان پيام   

تصاویر مرتبط