چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۰۹

وزيري نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

رشد 36 درصدي بازديد کننده هاي حمام قجر در 6 روز اول عيد در مقايسه با سال گذشته

سعيد وزيري نژاد؛مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي قزوين گفت: 13 هزار و 83 گردشگر داخلي و خارجي از اول عيد نوروز تا ششم فروردين ماه سالجاري از موزه مردم شناسي قجر بازديد کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال 95 يک رشد 36 درصدي داشته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛سعيد وزيري نژاد افزود:حمام قجر و موزه مردم شناسي توسط چهار راهنما و يک مترجم از9صبح تا 9شب به گردشگران داخلي و خارجي معرفي مي شود.

وي گفت: نمايشگاه صنايع دستي و مواد غذايي به مناسبت فرا رسيدن ايام نوروز از اول فروردين ماه در موزه مردم شناسي حمام قجر برپا شده است که غرفه در اين نمايشگاه در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفته است.

وي با بيان اينکه موزه مردم شناسي حمام قجر با مجسمه هاي مرمت شده به استقبال نوروز رفته است؛ اظهارکرد: 54 مجمسه و تنديس موزه مردم شناسي حمام قجر با اعتباري بالغ بر 64 ميليون تومان مرمت و ترميم شدند.

وزيري‌نژاد افزود: خوشبختانه با تمهيداتي که  در خصوص جذب گردشگر از قبل انديشيده شده است، حمام قجر يکي از شلوغ ترين آثار تاريخي جذب گردشگر در ايام نوروز  مي باشد، اين نشان مي دهد که  حمام قجر در کنار مجموعه تاريخي فرهنگي سعدالسلطلنه به يکي از مهمترين مکان هاي گردشگري تبديل شده است.

وزيري نژاد افزود: همچنين به همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر قزوين، در سال 95 موزه مردم شناسي قجر  به منظور تسهيل عبور و مرور خودروها و آسايش اهالي محله حمام قجر و  رفاه حال گردشگردان صاحب يک پارکينگ اختصاصي شد که خوشبختانه اين امر باعث افزايش رضايت مندي اهالي عبيد زاکاني و گردشگران شد و به طور ميانگين روزانه بيش از 250خودرو از فضاي اين پارکينگ استفاده کردند که اکثر اين خودروها متعلق به گردشگران غير بومي بود. 

تصاویر مرتبط