پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۰۳

نصرتي، شهردار قزوين مطرح کرد؛

جشنواره بازي و اسباب بازي؛ جشنواره اي شاد براي همه بچه هاي ايران

نصرتي، شهردار قزوين گفت: جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز، جشنواره اي شاد براي همه بچه هاي ايران زمين است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين،مسعود نصرتي در مراسم افتتاحيه ششمين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز عنوان کرد: اين جشنواره به مدت 5 سال متوالي برگزار شده و اين جشنواره در سال ششم با رفع کاستي ها و ضعف ها و استفاده از تجربيات سال هاي پيش کامل تر از گذشته در حال برگزاري است.

وي با اشاره به اينکه اين جشنواره همواره مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است، اظهار کرد: آغاز کننده اين برنامه بزرگ فرهنگي در کشور شهرداري بوده است و هر دوره حدود 200 هزار نفر در مدت 9 روز از اين برنامه بازديد مي کنند.

شهردار قزوين افزود: اين تعداد بازديدکننده آمار بسيار مطلوبي محسوب مي شود و مردم ساعاتي با نشاط را در اين جشنواره مي گذرانند که اين موضوع براي شهرداري بسيار ارزشمند است.

نصرتي با بيان اينکه هدف از برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي در ابتدا ايجاد دغدغه در خانواده ها در خصوص بازي و اسباب بازي کودکان بوده است، گفت: کودکان امروز آينده سازان فرداي کشور هستند و کشور در آينده به اين نسل سپرده مي شود، پس بايد به بازي و اسباب بازي اين نسل توجه ويژه اي شود.

وي ادامه داد: بازي ها و اسباب بازي ها وارداتي فرهنگ غني اين سرزمين را در خود ندارند و باعث بي تحرکي کودکان مي شود.

شهردار قزوين با بيان اينکه بايد براي نسل آينده فکر و برنامه ريزي شود، اظهار کرد: براي برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي ابتدا شهرداري قزوين وارد عمل شد و در دوره هاي مختلف، گروه ها و دستگاه هاي مختلفي همراه شدند تا اين جشنواره هر سال غني تر از سال هاي قبل برگزار شود.

نصرتي تصريح کرد: در جشنواره اول 100 بازي مختلف از استان هاي کشور به نمايش درآمد و در حال حاضر بازي و اسباب بازي هاي 50 کشور در جشنواره بازي و اسباب بازي در قالب موزه اي به نمايش در مي آيد.

وي با اشاره به اينکه اين جشنواره در مدت 5 ال گذشته با تمام کاستي ها در جذب مخاطب موفق عمل کرده است، گفت: با حضور شخصيت هاي محبوب کودکان در روزهاي برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي، زمينه مناسبي براي نشاط و شادي کودکان فراهم شده است.

حمايت وزير کشور از جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز

شهردار قزوين با اشاره به سخنان عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور در مراسم افتتاحيه ششمين جشنواره بازي و اسباب بازي گفت: وزير کشور از مسئولان ديگر استان هاي کشور خواست تا چنين برنامه هايي را در ايام نوروز برگزار کنند تا مردم در اين روزهاي سال جديد از برنامه هاي فرهنگي و شاد بهره مند شوند.

نصرتي افزود: همچنين وزير کشور در اين مراسم از دستور برگزاري چنين جشنواره اي توسط خندان دل، معاون عمراني وزارت کشور به شهرهاي ديگر کشور خبر داد.

وي با اشاره به اينکه دستگاه هاي متولي بايداسباب بازي هاي مورد علاقه کودکان را معرفي و توليد کنند، عنوان کرد: بايد در اين زمينه اقدامات اساسي صورت گيرد و شهرداري با برگزاري اين جشنواره گام بلندي در اين زمينه برداشت، با وجود اينکه اين اقدام از حوزه وظايف شهرداري ها خارج است.

شهردار قزوين افزود: شهرداري با برگزاري اين جشنواره توانسته است دستگاه هاي متولي فرهنگي را ياري کند و اين دستگاه ها بايد بيش از پيش به فکر باشند و اصلاحاتي در اين زمينه انجام دهند.

نصرتي تصريح کرد: البته برخي اقدامات در ذاين زمينه انجام شده است اما کافي نيست.

وي با اشاره به اينکه از وزراي مختلف براي بازديد از جشنواره دعوت به عمل آمده است، گفت: از تمامي استانداران، شهرداران، مديران مرتبط با کودکان و نوجوانان استان ها براي بازديد و حضور در اين جشنواره دعوت شده است تا به گونه اي اين جشنواره در ميان مسئولان نيز معرفي شود.

گفتني است، ششمين جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز از دوم تا 10 فروردين ماه سالجاري از ساعت 16 تا 22 در سراي تاريخي فرهنگي سعدالسلطنه داير مي باشد.

 

تصاویر مرتبط