جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷

وزيري نژاد؛مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

50 هزار مترمربع فضاي ورزشي توسط شهرداري قزوين ايجاد شده است

وزيري نژاد؛ مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت:با ايجاد 50 هزار مترمربع فضاي ورزشي توسط شهرداري قزوين بستر خوبي براي توسعه ورزش در شهر قزوين فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛سعيد وزيري نژاد در مراسم تجليل مجموعه مديريت شهري از ورزشکاران قهرمان و مدال آور استان قزوين که با حضور همتي استاندار قزوين، مشهدي، آقايي مديرکل ورزش و جوانان استان،نصرتي، شهردار و سيده حميده زرآبادي و داوود محمدي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و اعضاء شوراي اسلامي شهر در سالن مفاخر شهرداري قزوين برگزار شد،افزود: در اين مراسم از ورزشکاران مدال آور در رشته تجليل مي شود که اين قهرمانان به نمايندگي از همه فعالان اين عرصه مورد تجليل قرار مي گيرند تا الگويي براي ديگران باشند.

وي اظهار کرد:در حال حاضر چندين مجموعه ورزشي به صورت اختصاصي توسط شهرداري مديريت مي شود و بيشتر مجموعه هم به صورت مشارکتي با بخش خصوصي در اختيار جوانان و نوجوانان قرا دارد تا اوقات فراغت خود را پر کنند.

اين مسئول ايجاد 10 سوله ورزشي با سرمايه گذاري دوميليارد توماني شهرداري قزوين و مشارکت با بخش خصوص در احداث مکان هاي ورزشي از قبيل دادن زمين و تجهيزات لازم به آنان «به طور نمونه مشارکت در ساخت مجموعه تالار شهر»،ايجاد مجموعه تلي سي يژ زرشک و کامان با 14 ميليارد تومان سرمايه گذاري،ايجاد مسير 30 کيلومتري دوچرخه سواري،راه اندازي سه کيلومتر مسير سلامت در جاده باراجين را از جمله مجموعه هاي ورزشي برشمرد که توسط شهرداري  در راستاي توسعه ورزش در سطح شهر قزوين راه اندازي شده اند.

وزيري نژاد اضافه کرد: همچنين ضلع جنوب غربي جاده سلامت نيز در سال 96 تکميل خواهد تا فضاي بهتر و مطلوب تري براي فعاليت علاقمندان به ورزش ايجاد شود و بستر توسعه ورزش هاي همگاني نظير پياده روي و دوچرخه سواري در سطح شهر قزوين بيش از پيش فراهم گردد.

وي ايجاد رينگ سلامت در بوستان هاي شهري، ساخت 10 سوله ورزشي با مشارکت سپاه،ايجاد بزرگترين مرکز تفريحي استان قزوين در بوستان باراجين با سرمايه گذاري مشارکتي با بخش خصوصي به ميزان 20 ميليارد تومان(مجموعه شهر بازي دالفک – دهکده طبيعت،سورتمه،پرش در ارتقاع،شليک به اهداف پروازي) را از ديگر اقدامات شهرداري قزوين در حوزه ورزش مي باشد.

وزيري نژاد افزود:در بخش نرم افزاري نيز برنامه هاي متنوعي توسط شهرداري در سطح شهر قزوين اجرا شده است که برگزاري همايش پياده روي خانوادگي، اجراي بازي هاي بومي محلي در جشنواره روز قزوين،اعزام ورزشکاران به خارج از کشور از آن جمله است.

برگزاري مسابقات بين المللي کشتي جاده ابريشم در سال 96

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در ادامه از برگزاري مسابقات بين المللي کشتي جاده ابريشم توسط شهرداري قزوين در سال 96 خبر داد که اين رويداد مي تواند گام مهمي در معرفي قزوين و تقويت ورزشکاران باشد.

در اين مراسم توسط شهرداري قزوين از 54ورزشکار قهرمان و مدال آور مسابقات المپيک، جهاني و ملي تجليل شد.

 

تصاویر مرتبط