دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۶

محمدحسيني، مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين:

مسافران در سال جديد از پايانه مسافربري نسيم شمال قزوين بهره‌برداري خواهند کرد

علي محمدحسيني، مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين گفت: پايانه مسافربري نسيم شمال واقع در بلوار ميرزا كوچك خان، به زودي به بهره‌برداري خواهد رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين؛ محمدحسيني افزود: احداث پايانه مسافربري نسيم شمال واقع در بلوار ميرزا كوچك خان، به پايان رسيده است و در يک مراسم رسمي قبل از پايان سال به بهره برداري خواهد رسيد تا مسافران در سال جديد از اين پايانه  بهره‌برداري کنند.

وي با بيان اينکه سواري کرايههاي مجاز برون شهري مستقر در دور ميدان 22 بهمن به پايانه مسافربري نسيم شمال قزوين منتقل خواهند شد، گفت: ماشين‌هاي برون شهري لاهيجان، رشت، گيلان و لوشان و همچنين سواري کرايه‌هاي مجاز برون شهري کوهين، محمودآباد، نظام‌آباد، ناصرآباد، حسين‌آباد، آق‌بابا و بشر در اين پايانه مستقر خواهند شد.

محمدحسيني با اشاره به اينکه در سال گذشته عمليات عمراني احداث پايانه نسيم شمال در برنامه کاري قرار گرفت که قسمتي از آن اجرايي شد، گفت: مهم‌ترين پروژه عمراني اين سازمان در سال جاري پايان پروژه نيمه تمام پايانه نسيم شمال شهر قزوين بود که به تحقق رسيده است.

وي اظهار کرد: با احداث اين پايانه، تمام سفرهاي شمال کشور به اين پايانه انتقال يافته و بار ترافيکي درون شهري کاهش مي‌يابد.

اين مسوول توضيح داد: طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته اين پروژه در زميني به مساحت 27هزار مترمربع احداث خواهد شد که تاکنون از سوي منطقه يک شهرداري قزوين 4هزار و 100مترمربع آن تملک شده است و بر اين اساس برنامه‌ريزي شد تا عمليات عمراني در 4 هزار و 100مترمربع آغاز شود که براي اين ميزان مساحت در سال گذشته 4ميليارد ريال اعتبار و در سال جاري براي ادامه پروژه 7ميليارد ريال اعتبار اختصاص پيدا کرده است.

وي تصريح کرد: از بودجه 7ميليارد ريال در سال جاري تاکنون 46درصد آن محقق شده است.

اين مسوول افزود: احداث اين پايانه با توجه به كاهش بار ترافيكي ميدان 22 بهمن و همچنين مقاصد شمال و شمال غرب كشور در برنامه كاري قرار گرفته است.

وي تصريح کرد: حفظ و نگه‌داري پايانه نسيم شمال به بخش خصوصي واگذار  شده است تا علاوه بر کاهش هزينه‌ها، درآمدي حاصل اين سازمان براي توسعه اين مجموعه شود و سازمان پايانه‌ها با واگذاري اين مجموعه به بخش خصوصي نظارت کامل به اين پايانه دارد.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط