شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۳

معدنيان، مشاور معاونت شهرسازي و معماري شهرداري تهران:

کارهاي بزرگي در شهر قزوين انجام شده است

شراره معدنيان، مشاور معاونت شهرسازي و معماري شهرداري تهران گفت: قزوين جزوء کلان شهرها نيست اما جزوء شهرهاي فعال است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ معدنيان در جلسه کارگروه "قزوين+20" که در اين جلسه در زمينه فرصت‌هاي برنامه‌ريزي شهري بر اساس کمربند سبز با نمونه موردي شهر قزوين به سخنراني پرداخت، گفت: کارهاي بزرگي در شهر قزوين انجام شده است که مي‌توان آن را مشاهده کرد.

وي افزود: قزوين شهري است که به خاطر قرارگيري در نزديکي تهران، از موقعيت بسيار خوبي برخوردار است.

معدنيان با بيان اينکه شهر قزوين از ظرفيتهاي خوبي برخوردار است، گفت: نبايد از ظرفيت‌هاي اين شهر غافل شد و اين شهر نقش مهمي در منطقه دارد.

وي با بيان اينکه شهر قزوين به خصوص در سال‌هاي اخير با پديده آلودگي هوا روبرو شده است، گفت: در باغات سنتي اطراف قزوين شاهد وجود گونه‌هاي مختلف گياهي از قبيل درختان انگور، پسته، بادام ، زردآلو و غيره و همچنين گونه هاي حيواني مختلف هستيم.

معدنيان اظهار کرد: باد راز(شره) که جهت وزش اين باد از جنوب و جنوب شرقي است و از کوير قم به داخل دشت قزوين تقريبا در تمام طول سال مي‌وزد، مي‌تواند باعث بروز مشکلاتي در زمينه ورود گرد و غبار به شهر شود.

وي در ادامه به موضوعات تخصصي در خصوص فرصت‌هاي برنامه‌ريزي شهري بر اساس کمربند سبز با نمونه موردي شهر قزوين پرداخت و در اين زمينه توضيحات تخصصي را ارائه کرد.

همچنين در اين جلسه باغداران و اعضاي حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و در پايان، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط