شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۰۴

توسط نماينده شوراي شهر در دبيرخانه جشنواره روز قزوين؛

برنامه‌هاي روز قزوين تشريح شد

نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين، برنامه هاي روز قزوين را تشريح كرد.

 

نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين برنامه هاي روز قزوين را با شعار قزوين شهر چهار انبيا، چهارمين حرم اهل بيت و پايتخت خوشنويسي ايران، در نشست مطبوعاتي تشريح كرد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين، حامد كبودوند در نشست مطبوعاتي با تشريح برنامه هاي روز قزوين وبا اشاره به علت نامگذاري روز قزوين در 9 شهريور ماه و اهداف برگزاري اين روز، گفت:يکي از دغدغه‌هاي اصلي شوراي اسلامي شهر و شهرداري قزوين، افزايش حس تعلق شهروندان به شهر در راستاي افزايش مشارکت شهروندان در اداره شهر مي باشد و با توجه به اين مهم و تحقق شعار مديريت متحد شهري، برگزاري برنامه هاي مختلف در روز قزوين در دستور کار مديريت شهري قرار گرفت.
وي با بيان اينكه 9 شهريور ماه به عنوان روز قزوين نامگذاري شده است، بيان كرد: با توجه به اينکه نقطه اوج يک شهر، پايتخت شدن آن است، 17 ربيع الاول روزي است که قزوين به عنوان پايتخت شيعي در دولت صفوي معرفي شد و با محاسبه و تبديل تاريخ قمري به شمسي، روز نهم شهريور ماه سالروز پايتخت شدن قزوين در دولت صفوي به عنوان روز قزوين انتخاب شد كه به منظور بزرگداشت اين روز از  9 تا 16 شهريور ماه به مدت يک هفته برنامه هاي مختلفي در شهر قزوين اجرا خواهد شد.
كبودوند با بيان اينكه قزوين شهر چهار انبيا، چهارمين حرم اهل بيت و پايتخت خوشنويسي ايران، شعار روز قزوين مي باشد، افزود: در اين هفته شايد ما بتوانيم يك هزارم از فرصت‌ها و توانمندي هاي شهر قزوين را معرفي كنيم.
نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين با توضيح اينكه در اين راستا سه کارگروه فرهنگي، کارگروه فرصت هاي سرمايه گذاري و کارگروه گردشگري مذهبي تشکيل شده است، گفت: با توجه به اينکه قزوين، مزيت هاي مطلق و نسبي فراواني از گذشته، حال و براي آينده دارد بر روي مواردي نظير خوشنويسي، وجود آستان مقدس چهار انبيا و فرصت هاي کم نظير سرمايه گذاري در شهر در اين هفته تمرکز شده است و همچنين نگاه ما در دبيرخانه جشنواره روز قزوين در سال نخست برگزاري اين برنامه، معرفي قزوين به مردم قزوين و سپس به استان و در مرحله بعد کشور و خارج از کشور است.
اين مقام مسوول با تصريح اينكه در برگزاري برنامه‌هاي روز قزوين تلاش مي‌شود تا مشارکت شهروندان افزايش يابد زيرا درآمد مادي و معنوي حاصل از مشارکت شهروندان آن قدر زياد است که هر سال شاهد برگزاري اين جشنواره باشيم، بيان كرد: در هفته قزوين سه همايش تخصصي به مناسبت روز قزوين برگزار خواهد شد.
وي با بيان اينكه همايش گردشگري مذهبي با مشارکت انجمن علمي گردشگري ايران در 11 شهريور ماه با حضور 500 نفر در سازمان تبليغات اسلامي قزوين برگزار مي شود، افزود: همايش ديگري که به مناسبت روز قزوين برگزار مي شود، همايش فرصت هاي سرمايه گذاري است که با توجه به اينکه عمده سرمايه گذاران در تهران متمرکز هستند، شاهد برگزاري اين همايش در تهران با حضور 300 نفر از فعالان حوزه سرمايه گذاري خواهيم بود.
 کبودوند ادامه داد: در اين همايش 14 فرصت خاص سرمايه گذاري در شهر قزوين به علاقه مندان و سرمايه گذاران معرفي مي شود و پيش بيني مي کنيم که 700 ميليارد تومان فرصت سرمايه گذاري معرفي شود که اميدواريم اين مقدار سرمايه گذاري در شهر قزوين جذب شود.
 نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين افزود: سومين و بزرگترين همايشي که به مناسبت روز قزوين برگزار مي شود، جشنواره تجليل از نخبگان و چهره هاي ماندگار قزوين است که با حضور يک هزار نفر در آمفي تئاتر مرکزي دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) در 16 شهريور ماه برگزار مي شود.
 اين مقام مسوول خاطر نشان کرد: در اين همايش از چهره هاي ملي و بين المللي و افراد شاخص برخواسته از اين خطه دعوت شده است و از 26 چهره برتر استان قزوين تجليل مي شود و اين شخصيت ها شامل نخبگان، دانشمندان، ورزشکاران و هنرمندان هستند.
 وي گفت: همچنين در اين هفته برگزاري پنج نمايشگاه در دستور کار قرار گرفته است که نمايشگاه صنايع دستي ايران و صنايع دستي ملل از جمله اين نمايشگاه ها است که با حضور 31 استان کشور و پنج کشور جهان در سراي سعدالسلطنه داير مي شود.
 کبودوند با بيان اينكه شيريني سنتي يکي از محصولات استان قزوين است، جشنواره شيريني سنتي ايران نمايشگاه ديگري است که در روز قزوين برگزار مي شود و 15 استان فعال در اين حوزه، در نمايشگاه شيريني سنتي حضور خواهند داشت، افزود: در اين هفته نمايشگاه اختراعات با حضور 25 مخترع قزويني، نمايشگاه عکس با حضور عكاسان حرفه‌اي كشور و نمايشگاه فرصت هاي سرمايه گذاري، سه نمايشگاه ديگري است که در روز قزوين در مجموعه سعدالسلطنه داير مي شود.
نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين افزود: با توجه به پتانسيل بالاي استان قزوين در حوزه خوشنويسي يکي ديگر از برنامه هاي روز قزوين، برگزاري جشنواره خوشنويسي آيات قرآني در سطح ملي است که براي نخستين بار در قزوين برگزار مي شود و آيات قرآن کريم در اين جشنواره کتابت خواهد شد.
 وي برگزاري همايش پياده روي خانواده در 10 شهريور ماه، برگزاري مسابقه ورزشي محلات، برگزاري مسابقه وبلاگ نويسي در راستاي معرفي فرهنگ و سنت قزوين، جمع آوري ايده هاي برتر و مقالات معرفي قزوين و غيره را از ديگر برنامه هاي روز قزوين عنوان و بيان كرد: در تدوين بودجه شهرداري در سال 90، موضوع برگزاري برنامه هاي مختلف در روز قزوين مطرح شد و رديف خاصي در بودجه با نگاه صرفه جويي و پرهيز از اسراف به اين موضوع اختصاص يافت.
كبودوند اضافه کرد: اعتبار اختصاص يافته به اين برنامه، حداکثر يک سيصدم بودجه شهر قزوين است و کمتر از يک ميليارد تومان براي اين کار اختصاص يافته که تاکنون کمتر از اين مقدار هزينه شده است و از توانمندي هاي موجود در استان براي برگزاري اين برنامه ها استفاده شده است.
نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين با تصريح اينكه در حال تلاش هستيم با توجه به ظرفيت قزوين، اين شهر به عنوان يكي از مناطق آزاد گردشگري انتخاب شود، افزود: وجود بقعه چهارانبياء و امام زاده حسين(ع) براي گردشگران خارجي جذابيت خاصي دارد بر اين اساس اين شهر ظرفيت اين را دارد كه به عنوان منطقه آزاد گردشگري انتخاب شود.
وي ادامه داد: مديريت شهري قزوين با استفاده از نظام دريافت انتقادات و ايده هاي شهروندان اقدام به برگزاري فراخوان جمع آوري ايده هاي برتر در مجموعه مديريت شهري و مقالات قزوين در همه زمينه ها كرده است.
كبودوند گفت: همچنين مسابقه وبلاگ نويسي با محوريت فرهنگ و سنت قزوين برگزار خواهد شد كه پيش بيني مي شود نزديك به 300وبلاگ توليد شود.
 نماينده شوراي اسلامي شهر قزوين در دبيرخانه جشنواره روز قزوين با بيان اينكه در اين هفته كنسرت موسيقي سراج برگزار خواهد شد، افزود: درآمد حاصل از اين كنسرت هزينه زلزله زدگان آذربايجان شرقي خواهد شد.
وي با بيان اينكه اولين برنامه مشاعره جوانان قزويني از شبكه 7 پخش شد، بيان كرد: 10برنامه مشاعره آماده پخش از اين شبكه است.
كبودوند افزود: مجهز شدن بيش از پنج هزار تاکسي در سطح شهر به فضاي اختصاص کتاب همراه ،توليد 10 عنوان کتاب در باره ي قزوين به همت دبيرخانه ي جشنواره روز قزوين و هم چنين برگزاري مسابقات ورزشي مختلف از ديگر برنامه هايي است که براي عموم مردم برنامه ريزي شده است.
 گفتني است؛ در پايان نشست خبري از سايت ويژه جشنواره روز قزوين به آدرس  http://qazvinday.net  رونمايي شد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط