شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۱

الهياري، مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري قزوين خبر داد؛

راه‌اندازي اولين مرکز ساماندهي صدور جواز دفن در آرامستان بهشت فاطمه(س) قزوين

اصغر الهياري، مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري قزوين گفت: اولين مرکز ساماندهي صدور جواز دفن در قزوين در آرامستان بهشت فاطمه (س) راه‌اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آرامستان‌هاي شهرداري قزوين؛ الهياري افزود: مرکز ساماندهي صدور جواز دفن در ساختمان معراج بهشت فاطمه (س) راه‌اندازي شد تا علاوه بر جلوگيري از سوء استفاده‌هاي احتمالي در خصوص فوت‌هاي مشکوک، زمينه تأمين رفاه خانواده‌هاي داغدار براي صدور جواز دفن و استفاده از ظرفيت‌هاي دادپزشک فراهم شود.

وي با اشاره به اينکه اين مرکز با دستور دادستاني قزوين و به همت شهرداري قزوين راه‌اندازي شده است، گفت: جلسات متعدد تخصصي ميان شهرداري، دادستاني و اداره‌کل پزشکي قانوني استان برگزار و با تعاملات صورت گرفته ميان اين سه نهاد اين مرکز راه‌اندازي شد.

مديرعامل سازمان آرامستانهاي شهرداري قزوين افزود: در راه‌اندازي اين مرکز، اداره‌کل پرشکي قانوني، دانشگاه علوم پزشکي و نيروي انتظامي استان قزوين نيز همکاري داشته‌اند.

الهياري با بيان اينکه خانواده‌ها مي‌توانند براي فوت‌هاي طبيعي و غيرمشکوک و در صورت نداشتن اعتراض ديگر اعضاي خانواده به منظور انتقال متوفي با سامانه 1530 تماس بگيرند، گفت: سامانه 1530 به منظور تسهيل در امور مربوط به اموات و متوفيان شهروندان راه‌اندازي شده است و بازماندگان مي‌توانند با برقراري تماس با اين سامانه، روند انتقال اموات خود را تسهيل کنند.

وي عنوان کرد: به محض تماس با اين سامانه و درخواست شهروندان و پس از دريافت نشاني و مشخصات مرحوم، نسبت به اعزام آمبولانس و انتقال متوفي براي صدور جواز دفن اقدام مي‌شود.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري قزوين با بيان اينکه اين سازمان همواره تأمين رفاه خانواده‌هاي عزادار را در اولويت‌هاي کاري خود قرار داده است، عنوان کرد: با راه‌اندازي اين مرکز بسياري از دغدغه خانواده‌ها براي صدور جواز دفن و برگزاري به موقع مراسم کم مي‌شود.

پايان پيام/

 

تصاویر مرتبط