پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۵

ايرانخواه، مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين:

مرحله دوم بازسازي 100دستگاه اتوبوس به زودي آغاز مي‌شود

آئين بهره‌برداري از 30دستگاه اتوبوس بازسازي شده در ناوگان اتوبوسراني شهرداري قزوين با حضور استاندار قزوين، شهردار و اعضاي شوراي شهر قزوين و ساير مسوولان استاني و شهري برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ محمدحسن ايرانخواه مديرعامل سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين در اين آئين با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي گفت: در کشور 5 هزار اتوبوس متوقف شده وجود داشت که به وزارت کشور پيشنهاد شد تا با عنوان ستاد اقتصاد مقاومتي اين 5هزار دستگاه اتوبوس بازسازي شوند.

ايرانخواه بيان کرد: بلافاصله اين پيشنهاد از سوي وزارت کشور تائيد و کميته فني وزارت کشور براي اين موضوع تشکيل شد و 5 شهر قزوين، اصفهان، اهواز، مشهد و تهران مسووليت بازسازي اتوبوس‌ها را بر عهده گرفتند.

ايرانخواه بيان کرد: در شهر قزوين در مرحله اول 30 دستگاه اتوبوس بازسازي شد که در اين مرحله شهرداري قزوين يک ميليارد تومان و دولت 2 ميليارد و 400 ميليون تومان اعتبار هزينه کرده است.

وي افزود: در مرحله اول براي 50 نفر اشتغال به صورت مستقيم و براي 50 نفر اشتغال به صورت غيرمستقيم ايجاد شده است.

وي با بيان اينکه تمام اقدامات بازسازي اتوبوس‌ها توسط بخش خصوصي انجام شده است، گفت: مرحله دوم بازسازي اتوبوس که 100 دستگاه اتوبوس از رشت وارد شهر قزوين شده است به زودي آغاز خواهد شد.

وي بيان کرد: براي مرحله دوم بازسازي اتوبوسها 5 ميليارد تومان اعتبار هزينه خواهد شد.

وي با بيان اينکه بازسازي اتوبوس ها فرصتي براي مقابله با تحريم هاي ايجاد شده است، گفت: شهرداري قزوين تلاش خود را خواهد کرد تا به نحو احسن اين پروژه را اجرايي کند و به شهروندان خدمات مطلوبي ارائه کند.

گفتني است؛ همچنين در اين آئين از 300دستگاه تاکسي جديد که جايگزين تاکسي‌هاي فرسوده شهر قزوين شده است رونمايي شد.

در پايان اين آئين از فعالان سازمان تاکسيراني و اتوبوسراني با اهداي لوح، تقدير به‌عمل آمد.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط