چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۴

نصرتي، شهردار قزوين:

20 طرح مطالعاتي در زمينه منابع آب توسط شهرداري قزوين صورت گرفته است

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: 20 طرح مطالعاتي در زمينه منابع آب توسط شهرداري قزوين صورت گرفته است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ نصرتي در حاشيه بازديد از نمايشگاه تخصصي پانزدهمين کنفرانس هيدروليک ايران افزود: مديريت شهري يکي از تأثيرگذارترين دستگاه‌هاي اجرايي در موضوع بهره‌برداري بهينه از آب مي‌باشد و در گذشته نيز مسئوليت تشکيلات و ساختارهاي اداري در اين زمينه بر عهده شهرداري بوده است.

وي با بيان اينکه اکنون شهرداري قزوين يکي از بهره‌برداران اساسي در حوزه منابع آب است، عنوان کرد: بر اين اساس بايد مطالعات فني و مهندسي در اين زمينه صورت گيرد تا بتوان به شناخت مناسبي دست يافت.

شهردار قزوين با اشاره به اينکه در چند سال گذشته 20 طرح مطالعاتي در خصوص رودخانه‌ها، قنات‌ها، چاه‌ها و آب‌هاي زيرسطحي قزوين انجام شده است، عنوان کرد: اکنون  شهرداري قزوين در مديريت منابع آبي حوزه شهري از شهرداري‌هاي پيشرو در کشور است.

نصرتي با بيان اينکه بيش از 95 درصد فضاي سبز شهر قزوين با آب خام آبياري مي‌شود، گفت: اکنون بخش اعظم فضاي سبز اين شهر با سيستم آبياري قطره‌اي آبياري مي‌شود.

وي افزود: با وجود اهميت بحران آب در سطح بين‌الملل و کشور، شهرداري قزوين توانسته است با مديريت و بهره‌برداري اصولي نسبت به آبياري فضاي سبز مناسب و قابل توجهي در سطح شهر اقدام کند.

شهردار قزوين با اشاره به اينکه شهرداري قزوين مطالعات جامعي در خصوص تأمين منابع آبي بوستان ملي باراجين نيز انجام داده است، تصريح کرد: بر اساس اين مطالعات و با منابع موجود، 6 درياچه در نقاط مختلف اين بوستان هزار و 400 هکتاري طراحي شده است که در سال 1395-1396 به اجرا درمي آيد.

پايان پيام/

 

تصاویر مرتبط