شنبه ۱۳۹۱/۰۴/۰۳

نصرتي، شهردار قزوين:

شهرداري قزوين در راستاي رسيدن به چشم‌انداز شهراقدام به خريد فرودگاه كرد

شهرداري قزوين با نگاه ايجاد مكان آموزشي - تفريحي و مسافربري در راستاي رسيدن به چشم‌انداز شهر قزوين با اعتبار 33ميليارد تومان اقدام به خريد فرودگاه خدمان ويژه در قزوين كرد.

 

شهردار قزوين گفت: شهرداري قزوين با نگاه ايجاد مكان آموزشي و تفريحي و مسافربري و حمايت مسوولان كشوري و استاني در راستاي رسيدن به چشم‌انداز شهر قزوين با اعتبار 33ميليارد تومان اقدام به خريد فرودگاه خدمان ويژه در قزوين كرد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي افزود: وجود فرودگاه خدمات هواپيمايي ويژه در قزوين يكي فرصتي براي قزوين است كه شهرداري قزوين با يك آينده‌نگري وارد مذاكره با سازمان خصوصي سازي شد و توانست با حمايت و رايزني با جناب آقاي مهندس عجم، استاندار و حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا ابوترابي فرد، نائب رييس مجلس شوراي اسلامي و همراهي و موافقت شوراي اسلامي شهر قزوين اقدام به خريد اين فرودگاه به نام شهرداري قزوين كند.
نصرتي بيان كرد: خريد اين فرودگاه بر اين اساس مورد توجه مديريت شهري قرار گرفت كه از اين مكان به عنوان فرودگاه آموزشي - تفريحي استفاده شود و همچنين با يك سري اصلاحات به عنوان فرودگاه مسافربري در آينده استفاده شود.
شهردار قزوين گفت: براي اينكه بتوانيم به عنوان فرودگاه مسافربري استفاده كنيم نياز به حمايتهاي مستقيم دولت داريم كه ماه گذشته با حضور وزير راه و شهرسازي در استان قزوين توانستيم موافقت كلي را براي مطالعه و برنامه‌ريزي استفاده از هواپيماي فوکر بگيريم.
اين مقام مسوول ادامه داد: در حال حاضر مطالعه و برنامه‌ريزي در اين راستا در دستور كار قرار دارد و همچنين براي تحقق اينكه اين فرودگاه به عنوان مكان آموزشي - تفريحي قرار بگيرد به دنبال تشريفات اين اتفاق هستيم تا اقدام به برگزاري مجمع و هماهنگي با سازمان خصوصي سازي كنيم و با فرودگاه‌هاي مشابه در سطح كشور مثل فرودگاه آزادي و فرودگاه آبيك ارتباط برقرار كنيم و از خدمات متقابل همديگر بهره‌مند شويم.
وي افزود: در راستاي خريد اين فرودگاه، شهرداري قزوين اقدام به خريد فرودگاه‌هاي دزفول، گنبد و شيراز كه وابسته به سازمان خصوصي سازي مي‌باشد كرده است و وجود اين سه فرودگاه در تحقق اهداف اين مجموعه موثر خواهد بود و مطمئنا براي ادامه اين كار نيازمند حمايت استانداري و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي هستيم.
نصرتي با بيان اينكه خريد اين فرودگاه در قالب توسعه گردشگري در اين استان يكي از سرفصل‌هاي اصلي چشم انداز توسعه قزوين است كه قزوين تبديل به يك قطب گردشگري شود، بيان كرد: وجود اين فرودگاه هم از نگاه آموزشي - تفريحي و هم از نگاه مسافربري در توسعه استان قزوين تاثيرگذار خواهد بود و اين فرودگاه در كنار احداث مترو قزوين – تهران مكملي براي توسعه حمل و نقلي اين استان است.
شهردار قزوين با بيان اينكه اين فرودگاه مستقيم  زير نظر شهرداري قزوين اداره خواهد شد، گفت: براي خريد اين فرودگاه 33 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است كه بخشي از اين اعتبار از قسمت مطالبات دولتي با تائيد استاندار، وزارت كشور و وزارت امور اقتصاد و دارايي تامين خواهد شد كه در حال پيگيري هستيم بخشي هم بصورت پرداخت نقد و اقساط  است.
پايان پيام    

 

تصاویر مرتبط