چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۲۴

وزيري نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين:

برنامه‌ريزي مناسبي براي پر كردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شده است

برنامه‌ريزي مناسبي براي پر كردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان شده است.

 

مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين گفت: برنامه‌ريزي مناسبي براي پر كردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان در راستاي استفاده درست و هدفمند از اوقات فراغتشان شده است.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد كه در برنامه تلويزيوني پيام شهر سخن مي‌گفت، در زمينه اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان گفت: اين سازمان طي سال براي كودكان، نوجوانان و جوانان برنامه‌هاي متنوعي براي اوقات فراغت آنان دارد كه در فصل تابستان به اين موضوع به صورت ويژه مي‌پردازد.
اين مسوول با بيان اينكه در فصل تابستان برنامه‌هاي اوقات فراغت در دو بخش برنامه‌ريزي شده است، بيان كرد: تعدادي از برنامه‌هاي اوقات فراغت در تابستان در مراكز فرهنگي و آموزشي اجرايي مي‌شود و تعدادي از برنامه‌ها نيز در محلات و بوستان‌ها اجرايي مي‌شود.
وي با بيان اينكه در حال حاضر برنامه آموزشي و فرهنگي در بزرگترين مركز آموزشي فرهنگ سرا، چهار خانه فرهنگ، چهار كتابخانه، دو قرائت خانه، دو آمفي تئاتر و سالن‌هاي ورزشي برگزار مي‌شود، بيان كرد: اكنون براي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و ورزشي 2خانه فرهنگ در حال ساخت است و يك خانه فرهنگ ديگر در مرحله تعمير مي‌باشد.
وزيري نژاد با اشاره به ايجاد 10زمين ورزشي در محلات براي برنامه‌هاي ورزشي شهروندان گفت: به زودي اولين زمين چمن مصنوعي شهر قزوين به بهره‌برداري مي‌رسد.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين با اظهار اينكه سرانه كتابخانه در شهر قزوين از شهر تهران بيشتر است، افزود: با توجه به جمعيت شهرك مينودر در تلاش هستيم يك مجموعه فرهنگي را خريداري كنيم تا بتوانيم نيازهاي شهروندان اين شهرك را پاسخ دهيم.
اين مسوول ادامه داد: در فصل تابستان براي كودكان برنامه‌هاي متنوعي در زمينه قرآن، شعر، سفال، خوشنويسي و غيره برنامه‌ريزي شده است كه والدين مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به مراكز فرهنگي مراجعه كنند.
وي با اشاره به برنامه‌هاي فصل تابستان براي نوجوانان و جوانان گفت: در اين زمينه برنامه ريزي كاملي در رشته‌هاي ورزشي و فرهنگي شده است و زمينه هاي فعاليت براي آنان آماده مي‌باشد.
 وزيري نژاد با تصريح اينكه در اين فصل براي بانوان برنامه هاي ويژه‌اي برنامه ريزي شده است، افزود: امسال در تابستان برنامه هاي شاد و متنوعي در محلات و بوستان ها اجرا خواهد شد و در بوستان باراجين هم از سينما تابستان در روزهاي جمعه و پنج شنبه از اذان مغرب تا ساعت 12 شب برنامه پخش خواهد شد.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين خبر داد: در فصل تابستان اولين جشنواره بازي هاي بومي و محلي اجرا خواهد شد و همچنين برنامه ريزي شده است در اين فصل تئاتر خياباني اجرا شود.
اين مسوول اضافه كرد: در فصل تابستان برنامه كوه‌روي خانواده هر هفته به قلعه مردمي برگزار خواهد شد.
وي بيان كرد: در جنوب شهر قزوين يك مجموعه فرهنگي و ورزشي ايجاد خواهد شد تا بتوانيم در زمينه‌هاي فرهنگي و ورزشي به شهروندان خدمات ارائه كنيم.
وزيري نژاد خبرداد: پناهگاه خيابان سعدي به قرائت خانه تبديل شده است كه به زودي به بهره برداري خواهد رسيد.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين اظهار كرد: شهروندان مي توانند با ارايه پيشنهادات، ما را در اجراي بهتر برنامه‌ها كمك كنند.
وي با اشاره به روز قزوين در 9 شهريور ماه و برگزاري مراسم هفته قزوين گفت: كارگروهي براي بزرگداشت اين روز تشكيل شده است و در حال برنامه ريزي براي برگزاري هر چه باشكوه تر اين روز  هستيم.
وزيري نژاد بيان كرد: در هفته قزوين بيشتر برنامه‌ها در راستاي معرفي قزوين به شهروندان است و در اين روز از 2 كتاب در مورد قزوين رونمايي خواهد شد.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين افزود: در اين روز مراسم و مسابقات مختلفي برگزار خواهد شد و در سراسر كشور نمايشگاهي براي معرفي قزوين برگزار خواهد شد.
وزيري نژاد با بيان اينكه در آينده نزديك همه بوستان ها به ست هاي ورزشي مجهز خواهند شد، گفت: با نصب ست هاي ورزشي در 10بوستان ديگر همه بوستان هاي قزوين مجهز به ست هاي ورزشي خواهند شد.
وي با تصريح اينكه به دنبال رسيدن به يك جامعه اسلامي و سالم هستيم، افزود: مردم با استفاده درست از اين وسايل ورزشي مي‌توانند ما را در رسيدن به اين هدف كمك كنند.
اين مسوول با اشاره به اينكه شهرداري قزوين داراي وظايف متعددي است، بيان كرد: يكي از وظايف شهرداري ارتقاء كيفيت زندگي شهروندان است كه سازمان فرهنگي و ورزشي مسووليت اصلي اين وظيفه را بر عهده دارد.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين اضافه كرد: توسعه و ايجاد مراكز فرهنگي و ورزشي و ايجاد برنامه‌هاي نرم افزاري را در دستور كار قرار دارد تا بتوانيم به شهر شاداب برسيم.
وي اظهار كرد: شهروندان داراي حقوق و تكاليفي نسبت به حفظ و نگه داري شهر دارند و اين سازمان در تلاش است تا شهروندان را با حقوق و تكاليفشان آشنا كند.
وزيري نژاد بيان كرد: با آموزش شهروندي در زمينه فرهنگ شهرنشيني و آشنا با فرهنگ گذشته قزوين باعث خواهد شد كيفيت زندگي شهروندان افزايش يابد.
 
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط