چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۲۴

وزيري نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين خبر داد

رشد 350درصدي بودجه سازمان فرهنگي و ورزشي قزوين نسبت به سال‌هاي گذشته

با حمايت ويژه شوراي اسلامي شهر قزوين و مديريت شهري بودجه سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين نسبت به سال‌هاي گذشته 350درصد افزايش يافته است.

 

مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين گفت: با حمايت ويژه شوراي اسلامي شهر قزوين و مديريت شهري براي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و ورزشي متعدد بودجه سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين نسبت به سال‌هاي گذشته 350درصد افزايش يافته است.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد در بيست و چهارمين نشت معاونين امور اجتماعي و فرهنگي كلانشهرها و مراكز استان‌ها كه به ميزباني سازمان فرهنگي ورزشي در سالن باغستان جهاد كشاورزي در حال برگزاري است، افزود: مقام معظم رهبري به مقوله فرهنگ نگاه ويژه‌اي دارند بر اين اساس اميدواريم در اين نشست بتوانيم با ارائه نقطه نظرات قدم‌هاي خوبي در اين زمينه برداريم.
وي با بيان اينكه شهرداري قزوين  12 سال سابقه فعاليت در زمينه فرهنگ دارد، بيان كرد: با احداث فرهنگسراي شهيدرجايي به عنوان اولين فرهنگ سرا در شهر قزوين، فعاليت‌هاي گسترده در زمينه فرهنگي و ورزشي توسط اين سازمان آغاز شد.
وزيري نژاد با اشاره به اينكه 2 فرهنگ‌سرا توسط سازمان در حال ساخت است، گفت: شهر قزوين از 2سوله ورزشي، 10مكان ورزشي روباز، 6 كتابخانه و قرائت خانه، سينما تابستان و 75هزار مترمربع فضاهاي فرهنگي و ورزشي برخوردار است.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين با تصريح اينكه بودجه جاري و عمراني اين سازمان در سال جاري نسبت به سال‌هاي گذشته از 350درصد رشد برخوردار بوده است، بيان كرد: در سال 88 بودجه اين سازمان 28ميليارد ريال بود كه در سال 91 اين رقم به 100ميليارد ريال رسيده است و اين مهم نشان از حمايت ويژه شوراي اسلامي شهر قزوين و مديريت شهري در اجراي برنامه هاي فرهنگي و ورزشي است.
اين مسوول ادامه داد: توجه به توانمندسازي تشكل‌هاي فرهنگي و هنري در سطح شهر، توجه ويژه به حوزه تحقيق و پژوهش و تاسيس مركز مطالعات اجتماعي شهر با هدف شناسايي دقيق آسيب‌ها و نيازهاي فرهنگي و اجتماعي از جمله ويژگي‌هاي فعاليت اين سازمان طي سال هاي گذشته بود.
وي بيان كرد: ساخت دو فرهنگسرا در مساحت 6هزار و 500مترمربع به همراه برنامه‌ريزي براي گسترش بهره‌گيري از فناوري اطلاعات در كليه بخش‌هاي سازمان به ويژه كتابخانه‌ها، برنامه و بودجه، آموزش و راه‌اندازي كتابخانه ديجيتال به همراه توسعه محلات با اجراي طرح "محله ما" براي 14محله قزوين از جمله ماموريت‌هاي اين سازمان است.
وزيري نژاد برگزاري برنامه‌ها و جشنواره‌هاي ملي و بين المللي و برگزاري اولين جشنواره روز قزوين را از ديگر ماموريت هاي اين سازمان عنوان و بيان كرد: برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي در نوروز 91و 90  با 220هزار نفر بازديد كنند طي 22 روز يكي از تجربيات موفق اين مجموعه بوده است.
 مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين ادامه داد: آموزش شهروندي و برگزاري برنامه‌هاي با نشاط براي شهرنوندان يكي از رويكردهاي اصلي اين سازمان است.
اين مسوول با بيان اينكه تلاش شده است در اجراي برنامه‌ها از موازي كاري‌ها بپرهيزيم، بيان كرد: در اين نشست مجموعه‌اي از افراد مهم و تاثيرگذار در حوزه فرهنگ حضور دارند و اين مهم ما را به هدف اصلي خواهد رساند.
پايان پيام 

 

تصاویر مرتبط