چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۰

نظري پور، معاون معماري و شهرسازي شهرداري:

نقشه ايستگاه هاي هفت گانه آتش نشاني شهر قزوين تهيه شد

پيرو درخواست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني، مبني بر ضرورت تهيه نقشه مربوط به ايستگاههاي آتش نشاني، اين نقشه به همت معاونت معماري و شهرسازي شهرداري و در اداره GIS اين حوزه تهيه شد.

 

معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين گفت: پيرو درخواست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني، مبني بر ضرورت تهيه نقشه مربوط به ايستگاههاي آتش نشاني، اين نقشه به همت معاونت معماري و شهرسازي شهرداري و در اداره GIS  اين حوزه تهيه شد.
فرزانه نظري پور با بيان اين كه اين اقدام به منظور كنترل، حفاظت و پيشگيري شهر از بروز حوادث احتمالي مانند آتش سوزي و انفجار صورت گرفته، اظهار كرد: اين نقشه براي ايستگاه هاي هفت گانه آتش نشاني شهر قزوين تهيه و محدوده و موقعيت هر يك  از ايستگاه ها، موقعيت شيرهاي هيدرانت، مساحت ايستگاه ها و ... در آن مشخص شده است.
نظري پور با اشاره به  اين مطلب كه موقعيت و محدوده مذكور با توجه به مختصات utm و طي دو هفته انجام شده، تصريح كرد: ايستگاه مينودر محلات مينودر و كوثر و ايستگاه پونك محلات پونك، جانبازان و ملاصدرا را تحت پوشش مي دهند.
وي اضافه كرد: ايستگاه غياث آباد مربوط به شهرك عارف، محلات غياث آباد و ضلع غربي بلوار پاستور(سابق)، هادي آباد و حيدري مي باشد و  ايستگاه شهيد بابايي مربوط به محلات دانشگاه، باقر آباد، شهرك ولايت، پادگان، عارف، بلوار، خيام شمالي و فردوسي تا تقاطع بوعلي است.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري اعلام كرد:  ايستگاه نواب شامل؛ محلات نواب شمالي، سعدي، عبيد زاكان و دادگستري مي شود و ايستگاه مولوي محلات؛ بازار، مولوي، منتظري، ضلع غرب خيابان شهدا، امامزاده حسين(ع)، خيابان اصفهان، دوراه همدان و شيشه چي را در بر مي گيرد و در نهايت ايستگاه باغ دبير شامل محلات؛ توحيد، ولي عصر، خيابان شهرداري و خيام جنوبي، باغ دبير، تهران قديم، ضلع شرق خيابان شهدا، راه ري و راه آهن است.
وي همچنين تشريح كرد: نقشه از ابزاري است كه در حوزه هاي مختلف شهري مي توان از آن استفاده كرد و تهيه اين نقشه در سرعت عمل آتش نشانان و اقدامات  پيشگيرانه آنها در جلوگيري و  كاهش حوادث و خطرات احتمالي تاثير بسزايي دارد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط