یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۲

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین خبر داد؛

نصب 20 بنر اخطاریه برای املاک خطرآفرین ناحیه امامزاده حسین(ع)

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین گفت: در راستای تامین امنیت شهروندان و پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار و ایجاد خسارات جانی و مالی20 بنراخطاریه برای املاک خطرآفرین در ناحیه امامزاده حسین(ع) نصب شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ سیدمهدی حاجی‌سیدرضی اظهار کرد: کارشناسان ناحیه امامزاده حسین(ع) در بازدید از محلات مختلف، املاک خطرساز و در حال ریزش را شناسایی کردند و با نصب بنر اخطاریه به صاحبان و مالکان این املاک برای رفع خطر اخطار دادند.

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین با اشاره به ماده ۱۱۰ و بند ۱۴ قانون ۵۵ شهرداریها تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۱۰ شهرداری می تواند نسبت به زمین یا بناهای مخروبه و غیرمناسب با وضع محل و یا نیمه تمام که در خیابان یا کوچه یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی باشد، به مالک اخطار کند.

او افزود: این اخطاریه ها در راستای تامین امنیت شهروندان و پیشگیری از ایجاد خسارات جانی و مالی صورت صادر شده است و در سطح منطقه همچنان زمین هایی وجود دارد که با وجود ابلاغ اخطارهای متعدد در خصوص خطرساز بودن ملک و حتی برای تعیین تکلیف آن تعدادی از شهروندان هنوز به شهرداری مراجعه نکرده اند.

این مسئول ادامه داد: از این رو شهرداری طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها اقدام به صدور اخطاریه و نصب بنر در محل کرده است که در صورت عدم مراجعه مالکان یا تمکین از قانون، معاونت خدمات شهری شهرداری این منطقه اقدام به رفع خطر موارد خواهد کرد.

سیدرضی تصریح کرد: ساختمان های مخروبه به محل انباشت زباله و به دنبال آن محل شیوع بیماریهای عفونی و گسترش بیماری ها و ایجاد منظره نازیبای محیط شهری می شود که این امر باعث شده شهرداری در ابتدا به صاحبان این نوع بناها اخطار و در صورت بی‌توجهی به اخطار، شهرداری خود راسا نسبت به رفع خطر ساختمان مربوطه اقدام کند.

او گفت: در صورتی که مالک نسبت به ایجاد نرده یا دیوار یا مرمت آن اقدام نکند، شهرداری می تواند هر گونه اقدامی را که لازم بداند معمول و هزینه آن را از مالک دریافت کند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط