دوشنبه ۱۳۹۰/۰۸/۰۹

دومين نشست تخصصي حجاب در قزوين برگزار شد

همزمان با سالروز ازدواج آسماني حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س) دومين مرحله از سلسله نشست هاي تخصصي حجاب با موضوع "عوامل بي حجابي و بد حجابي " در فرهنگسراي بانو حضرت زهرا (س) برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ در اين برنامه كه به همت اين سازمان و با حضور جمعي از بانوان و آقايان علاقمند برگزار شد، دكتر حجت الاسلام سيد محمد علي آيت از مركز مطالعات زنان قم با اشاره به مناسبت روز اول ذيحجه، به معيارهاي ازدواج اميرمومنان (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره كرد و گفت: جوانان امروزي نيز بايد با در نظر گرفتن اين معيارها براي ازدواج و آينده خود برنامه ريزي كنند.
آيت با بيان احاديث و روايات مرتبط با حجاب اظهار كرد:  آنچه مد نظر دين اسلام قرار گرفته و بايد مورد توجه مسلمانان قرار گيرد نفس حجاب است و شكل و ظاهر آن به تنهايي اهميتي ندارد.
وي با تاكيد بر اينكه حجاب تنها مختص زنان نبوده و بنا بر آيات قرآن مردان بايد قبل از زنان بر حجب و حياي خود مراقبت داشته باشند افزود: مسلمانان بايد در زندگي خود با بهره گيري از قرآن كريم و سيره ائمه اطهار (ع) و با عقلانيت به بحث حجاب توجه ويژه نشان دهند و آن را به وسيله عفت، كلام و نگاه خود تكميل و تقويت نمايند.
اجراي تواشيح، مداحي و نيز پرسش و پاسخ ميان حاضران با كارشناس برنامه از ديگر بخش هاي اين نشست بود كه مورد توجه علاقمندان قرار گرفت.

در پايان اين مراسم به برندگان مسابقه شهروندي " شهر من، شهر بهشت " جوايزي اهدا شد و تعدادي از حاضران اين نشست تخصصي نيز به قيد قرعه هدايايي از سوي اين سازمان دريافت كردند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط