شهر قزوين داراي بيش از 9 هزار سال پيشينه يکجا نشيني و بيش از 1700 سال سابقه شهر نشيني مدرن مي باشد.اهميت اين شهرِ واقع شده در 150 کيلومتري غرب تهران، پاييتخت ايران از نقطه نظر سياسي، اجتماعي و هنري در طول تاريخ سرزمين ايران چشمگير و قابل توجه بوده است. از اين ميان مي توان به سابقه 50 سال استقرار پايتخت ايران در عصر صفوي (طي سال هاي 1546 تا 1597 ميلادي) اشاره کرد. قزوين همچنين خاستگاه مکتب هاي هنري ماندگار از جمله هنر خوشنويسي، نگارگري و موسيقي در ايران مي باشد.

وجود آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري طبيعي در اين شهر و حومه آن، قزوين را به يک مقصد مهم گردشگري براي علاقمندان تبديل کرده است. موزه هاي زيبا، کاخ ها و عمارت هاي باشکوه داراي معماري چشم نواز، آب انبارهاي متعدد، مساجد تاريخي با گنبد و گلدسته هاي زيبا و منقش به کاشي کاري هاي ارزشمند با قدمت چند صد ساله، دروازه هاي تاريخي و آثار متعدد ديگر در کنار قلعه تاريخي الموت و درياچه ها، رودخانه ها و مراکز طبيعي زيبا از سرمايه هاي باارزش قزوين هستند که اين شهر را براي هر گردشگري فريبنده و جذاب مي نمايد. علاوه بر وجود جاذبه هاي تاريخي در اين مراکز همه ساله جشنواره هاي شاد و مفرح فرهنگي و هنري به طور مداوم در آنها برگزار مي شود که اجراي چهار دوره جشنواره بازي و اسباب بازي در کاروانسراي سعدالسلطنه، بزرگترين کاروانسراي دورن شهري خاورميانه با مشارکت ده ها هزار تن از شهروندان قزويني و ساير شهرهاي ايران و تعداد زيادي توريست خارجي از جمله اين برنامه هاست.

نرم افزار همراه مسير ياب گردشگري شهر قزوين

گردشگران داخلي و خارجي مي توانند با نصب برنامه مسيرياب گردشگري بر روي گوشي خود نقاط ديدني و  تاريخي و همچنين اماکن مورد نظر که قصد بازديد از آنها را دارند در برنامه همراه گردشگري شناسايي و مسيريابي نمايند .

 دريافت نرم افزار همراه گردشگري