یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۹

قوامی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

رفع مشکلات و نیازهای بانوان شهر قزوین یکی از اصلی ترین اولویت های شورای پنجم است

سیده منیره قوامی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جمع مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد اجتماعی مناطق سه‌گانه شهر قزوین، رفع مشکلات و نیازهای بانوان شهر قزوین یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های شورای پنجم دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ در این نشست که با حضور کشاورز صفیئی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین و تعدادی از مدیران مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد اجتماعی مناطق سه‌گانه شهر قزوین برگزار شد، سیده منیره قوامی، رئيس کمیته‌ی بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین در کنار مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد تلاش می‌کنند تا ضمن شناسایی مشکلات و نیازهای اولیه بانوان شهر قزوین در راستای کاهش و رفع آن مؤثر عمل کنند.

وی افزود: در گام نخست دسته‌بندی و اولویت‌بندی مشکلات بانوان در قالب طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی نیز پروژه‌های اجرایی ازجمله برنامه‌های پیش روی شورای پنجم است.

قوامی با اشاره به‌ضرورت عملیاتی شدن طرح بانویار در شهر قزوین تصریح کرد: بانویار طرحی است با رویکرد دریافت نظرات، پیشنهادات و مطالبات بانوان شهر قزوین که می‌توانند با حضور در محلی بانام شهربانو به بیان مشکلات و نیازهای اولیه شهروندی و ارتباط مستقیم با مسئولین بپردازند.

رئيس کميسيون محیط‌زیست و خدمات شهري شورای اسلامی شهر قزوین با تأکید بر ضرورت حمایت از مشاغل خانگی در سال رونق تولید خاطرنشان کرد: با تشکیل بازارچه‌های دائمی پارک‌های سطح شهر به‌منظور عرضه محصولات باکیفیت تولیدشده از سوی بانوان شاغل در منازل می‌توان در مسیر تقویت خوداشتغالی و بهبود معیشت شهروندان حرکت کرد.

در ادامه عباس کشاورز صفیئی، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین گفت: به پیشنهاد شورای اسلامی شهر قزوین، طرح نیازسنجی مشکلات بانوان شهر قزوین در مدیریت مطالعات و پژوهش این معاونت کلید خورد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین افزود: در گام نخست با دعوت از بانوان فعال در مناطق سه‌گانه شهر قزوین نسبت به دریافت نظرات و پیشنهادات و احصاء مشکلات بانوان محلات و مناطق شهری اقدامات لازم صورت پذیرفت و در ادامه خروجی این پروژه مطالعاتی و پژوهشی در قالب طرح عملیاتی به شورای اسلامی شهر قزوین تحویل خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط